Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 7 grudnia 2021
Imieniny: Agaty, Dalii i Sobiesława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Pasja, praca i zwycięstwo. Drzewiccy sportowcy uhonorowani

17.09.2014

W piątek 12 września w Urzędzie Gminy i Miasta w Drzewicy odbyło się spotkanie z dwójką drzewickich sportowców, którzy w bieżącym roku wywalczyli tytułu Mistrzów Polski w swoich koronnych dyscyplinach.

Dominika Gąsieniec zdobyła w sezonie 2013/2014 Mistrzostwo Polski w Piłce Nożnej Kobiet Kadr Wojewódzkich U-16. Dodatkowo wspólnie ze swoimi koleżankami z drzewickiego gimnazjum wywalczyła III miejsca w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Piłce Nożnej Dziewcząt oraz I miejsce w rejonie i powiecie. Jednogłośnie została uznana najlepszą sportsmenką w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy w roku szkolnym 2013/2014.

Karol Ciesielski jest z kolei dwukrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski w Wieloboju Lekkoatletycznym w kategorii wiekowej Junior. Zdobył on także wysokie V miejsce w zawodach lekkoatletycznych na poziomie europejskim w Vaaksy (Finlandia). Z roku na rok notuje coraz lepsze wyniki i niedługo będzie walczył o prymat w kategorii seniorów.

Burmistrz Janusz Reszelewski, w obecności Andrzeja Krzyżanowskiego - dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy wręczył młodym sportowcom listy gratulacyjne oraz nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe. Podziękował im za godne reprezentowanie miasta i rozsławianie Drzewicy zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Wyróżnionym sportowcom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy osiągania równie wysokich wyników w przyszłości - zarówno na niwie sportowej, jak i edukacyjnej. 

   Sport Sport Sport