Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” w Drzewicy

31.03.2022
W środę, 30 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy (ul. Stanisława Staszica) odbyły się gminne eliminacje kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Do drzewickich eliminacji, zorganizowanych przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP oraz Urząd Miejski w Drzewicy, przystąpiło dwudziestu jeden uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Drzewica. Rywalizacja przebiegała z podziałem na dwie grupy wiekowe - klasy I-IV i klasy V-VIII szkół podstawowych.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Gminny Komendant OSP Marian Kalużny (przewodniczący), Prezes OSP w Trzebinie i sekretarz Zarządu OMG ZOSP RP druh Marian Czarnecki oraz Bożena Fiderek – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Idzikowicach.

Po ocenie prac pisemnych i odpowiedzi ustnych w rozgrywce finałowej poznaliśmy ostateczną kolejność.

W grupie uczniów klas I-IV mistrzem gminy został Krzysztof Barski (SP w Drzewicy), który uzyskał maksymalną liczbę punktów. Druga pozycja przypadła Julii Wojdzie (SP w Drzewicy), natomiast trzecia Bartłomiejowi Kupisowi (SP w Drzewicy).

W kategorii klas V-VIII zwyciężyła Marlena Białek (SP w Drzewicy). Drugie miejsce zajęła Hanna Orłowska (SP w Idzikowicach), a trzeci wynik uzyskał Marcel Grzybek (SP w Idzikowicach).

Podczas uroczystego podsumowania eliminacji z udziałem Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego laureaci odebrali dyplomy za miejsca, natomiast pozostali uczniowie dyplomy za udział. Za propagowanie zasad ppoż. i przygotowanie młodzieży do turnieju uhonorowano także nauczycieli. Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali publikacje promujące Gminę Drzewica.

Zwycięzcy obu kategorii awansowali do powiatowego etapu turnieju, który odbędzie się pod koniec kwietnia w Opocznie. Życzymy powodzenia.