Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Otwarcie placu zabaw na osiedlu Bolesława Chrobrego

28.10.2022
Mieszkańcy osiedla Bolesława Chrobrego w Drzewicy doczekali się nowoczesnego, dużego placu zabaw. Nowy obiekt powstał w ramach gminnej inicjatywy "Granty Obywatelskie 2022". W piątek, 28 października został oficjalnie odebrany i otwarty.

Jak już Państwa informowaliśmy, projekt pn. "Budowa placu zabaw na osiedlu Bolesława Chrobrego" wygrał tegoroczne głosowanie obywatelskie w Drzewicy, dzięki czemu został skierowany do realizacji. Jego celem było stworzenie dla dzieci, młodzieży i rodzin z dziećmi bezpiecznego miejsca do aktywnego spędzania czasu oraz zabawy na świeżym powietrzu.

Prace budowlano-montażowe na zlecenie Gminy Drzewica wykonano we wrześniu i październiku. Nowy obiekt został zlokalizowany przy osiedlowym parku, między strefą zieleni a linią garaży. Ma powierzchnię 424,72 m2. Jest wyposażony w 6 urządzeń do zabawy: drewniany modułowy zestaw zabawowy, potrójny drążek gimnastyczny, urządzenie linowe do wspinania, podwójną metalową huśtawkę wahadłową z siedziskami gumowymi typu koszyk, podwójną metalową huśtawkę wahadłową z siedziskami gumowymi typu deska oraz piaskownicę.

Przy urządzeniach do zabawy zastosowano nawierzchnię z piasku jako strefę bezpieczeństwa. Na placu ustawiono dwie ławki, kosz na śmieci i tablicę z regulaminem. Cały teren ogrodzono ogrodzeniem panelowym o wysokości 1,2 m i 2,0 m z jedną furtką od strony południowej oraz jedną bramą.

Wartość zadania wyniosła ostatecznie 96.500,00 zł.  Inwestycję sfinansowano ze środków budżetu Gminy Drzewica.

Oficjalny odbiór inwestycji odbył się w piątek, 28 października 2022 roku. W spotkaniu na nowym placu zabaw wzięli udział Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Drzewicy Jan Michalski, radny Rady Miejskiej w Drzewicy Karol Podogrocki, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Drzewicy Paweł Małek wraz z przedstawicielkami Rady Nadzorczej Spółdzielni – Przewodniczącą Janiną Henryką Baran i Justyną Okurowską – autorką projektu obywatelskiego  "Budowa placu zabaw na osiedlu Bolesława Chrobrego", gminni urzędnicy oraz przedstawiciel wykonawcy.

W zgodnej opinii zebranych inwestycja - tak oczekiwana przez mieszkańców osiedla Bolesława Chrobrego - została wykonana sprawnie i  profesjonalnie. Lokatorzy mają teraz do dyspozycji nowoczesny, bezpieczny plac zabaw. Jesteśmy przekonani, że obiekt będzie wspaniałym miejscem zabawy i rozrywki dla dzieci, a zarazem przyczyni się do integracji mieszkańców.