Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 1 grudnia 2020
Imieniny: Blanki, Edmunda i Eligiusza
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ostatni etap prac przy budowie świetlicy wiejskiej w Werówce

15.05.2020
Od ubiegłego roku trwa budowa świetlicy wiejskiej w Werówce. Inwestycja Gminy Drzewica, dofinansowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, wchodzi w ostatnią fazę realizacji. 

Powstająca świetlica wiejska w Werówce jest budynkiem wolno stojącym, parterowym, niepodpiwniczonym i bez poddasza. Ma 10,6 m długości, 20,15 szerokości i 5,25 wysokości, a jej powierzchnia użytkowa wyniesie docelowo 151,04 m2.

Nowoczesny i przestronny obiekt będzie wyposażony w szereg instalacji: elektryczną (zasilającą i wewnętrzną), fotowoltaiczną, odgromową, wodno-kanalizacyjną, gazową wraz ze zbiornikiem na propan-butan, centralnego ogrzewania oraz klimatyzacyjną. Na parterze pomieści, m.in. świetlicę, kuchnię, pomieszczenie na sprzęt i środki czystości, łazienki (męską i damską) przystosowane dla osób niepełnosprawnych, lokal na urządzenia fotowoltaiki oraz szatnię. Dla osób niepełnosprawnych będzie w pełni dostępny poprzez zastosowanie wejścia bezpośrednio z chodnika bez stopni oraz łagodnego wyprofilowania podjazdu.

Prace budowlane, realizowane przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Ma-Mar" z Przystałowic Dużych (Gmina Klwów), trwają od ubiegłego roku. Obecnie wchodzą w ostatnią fazę. Polegają na robotach końcowych wewnątrz budynku, wykończeniowych na elewacji oraz zagospodarowaniu terenu przed świetlicą. Oprócz budowy obiektu projekt zakłada bowiem również wykonanie dróg dojazdowych, zjazdów i chodników z kostki brukowej oraz parkingów z płyt ekologicznych. Całość prac powinna zakończyć się do 3 sierpnia bieżącego roku.

Dodajmy, że inwestycja w Werówce ma wartość 723.750,01 zł, przy czym Gmina Drzewica pozyskała zewnętrzne dofinansowanie w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Unijna dotacja wynosi 500.000 zł.