Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym 2022

08.04.2022
8 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, organizowane przez Urząd Miejski w Drzewicy we współpracy z Zespołem Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Drzewicy oraz Komendą Powiatowej Policji w Opocznie.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto celem turnieju jest troska  o poprawę warunków bezpiecznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych z ich udziałem.

Turniej organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych i ma charakter wieloetapowy.

W eliminacjach szkolnych brali udział uczniowie, którzy zgłosili chęć startu w turnieju. W wyniku eliminacji utworzone zostały trzyosobowe drużyny w dowolnym składzie reprezentujące daną szkołę w dalszych etapach konkursu. Do eliminacji powiatowych przystępuje najlepsza drużyna wyłoniona w etapie gminnym turnieju.

Eliminacje gminne polegały na rozwiązaniu testu teoretycznego, składającego się z 35 pytań, dotyczącego znajomości zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz danej sytuacji w ruchu drogowym. W gminnych eliminacjach udział wzięło 23 uczestników ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Drzewica. Uczniowie podzieleni byli na dwie grupy wiekowe. Pierwszą grupę stanowili uczniowie w wieku 10-12 lat natomiast drugą w wieku 13-15 lat.

W eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym wzięły udział następujące drużyny wraz z opiekunami:

I kategoria wiekowa – uczniowie urodzeni w latach 2010-2012:

  1. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy: Maciej Michałowicz, Wiktoria Walczyk, Oskar Gąsiorowski, opiekun- Renata Larenta.
  2. Szkoła Podstawowa w Brzustowcu: Kinga Abramczyk, Weronika Białek, Maja Stropa, opiekun – Małgorzata Jędrasik.
  3. Szkoła Podstawowa w Idzikowicach: Filip Reszka, Kacper Wójcik, Marcel Kwaśniak, opiekun Bożena Fiderek.
  4. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych: Nikola Wawrzyńczak, Aleksandra Rogulska, Mateusz Sieczak- opiekun Barbara Kaszuba.

II kategoria wiekowa – uczniowie urodzeni w latach 2007-2009:

  1. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy: Alan Remian, Piotr Woźniak, Jakub Grzegorczyk, opiekun – Jan Waśkiewicz.
  2. Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domasznie: Oliwia Kolasa, Aleksandra Górzyńska, Weronika Bień, opiekun – Dorota Zaręba.
  3. Szkoła Podstawowa w Brzustowcu: Gabriela Wójcik, Wiktoria Działak, Elżbieta Tępińska – Małgorzata Jędrasik.
  4. Szkoła Podstawowa w Idzikowicach: Nikola Najman, Klaudia Godzik, Hanna Orłowska, opiekun Bożena Fiderek.

Na wstępie rywalizacji powołana została Komisja  Sędziowska Turnieju w składzie:

Sędzia Główny – mł. asp. Adrian Mika Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, oraz Sędziowie Pomocniczy – asp. Krzysztof Walczyk Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Opocznie i Agnieszka Kopytowska Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I kategoria wiekowa uczniów:

I Miejsce – Drużyna SP w Radzicach Dużych (52 pkt.)

II Miejsce – Drużyna SP w Drzewicy (45 pkt.)

III Miejsce – Drużyna SP w Brzustowcu (41 pkt.)

II kategoria wiekowa uczniów:

I Miejsce – Drużyna SP w Idzikowicach (60 pkt.)

II Miejsce – Drużyna SP w Brzustowcu (51 pkt.)

III Miejsce – Drużyna SP w Drzewicy (50 pkt.)

Zwycięzcom Turnieju nagrody i dyplomy wręczyli Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski,,  przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz Dyrektor ZEAS-u Agnieszka Kopytowska. W finale powiatowym Turnieju  Gminę Drzewica reprezentować będzie Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej w Idzikowicach.

Zwycięskim drużynom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach Turnieju.