Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Magdaleny, Mileny i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Odbiór zmodernizowanej drogi gminnej Dąbrówka - Drzewica

14.05.2024
Zakończono prace przy remoncie drogi gminnej Dąbrówka – Drzewica.  We wtorek, 14 maja 2024 roku inwestycja o wartości ponad 1 mln zł została oficjalnie odebrana.

Remont drogi gminnej nr 107067E objął odcinek o długości 1454 metrów - od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3109E Drzewica - Radzice Małe  w Dąbrówce aż do skrzyżowania ulic Szkolnej i Staszica w Drzewicy.

Prace zostały wykonane przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ROADSTAR Sp. z o.o. ze  Starachowic. Polegały na wzmocnieniu dotychczasowej nawierzchni jezdni poprzez wyrównanie masą mineralno-asfaltową oraz wykonanie warstwy ścieralnej, a także na budowie poboczy i zjazdów na posesje z masy asfaltowej lub poprzez przebrukowanie.

Roboty rozpoczęły się w ubiegłym roku, kiedy to wykonawca m.in.  wyremontował odcinek o długości 225 metrów - od drogi powiatowej w kierunku budynków produkcyjnych. Asfaltową warstwę ścieralną ułożył tam na siatce wzmacniającej.

Wiosną bieżącego roku zrealizował dalszy etap prac. Docelowa warstwa ścieralna pojawiła się na pozostałym odcinku o długości 1259 metrów – od tzw. magazynów w stronę Drzewicy.

Podczas oficjalnego odbioru inwestycji efekty zrealizowanych robót zostały ocenione wysoko. W odbiorze uczestniczyli: Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, gminni urzędnicy, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciel wykonawcy.

Remont drogi gminnej nr 107067E kosztował 1.072.000 zł, przy czym modernizacja odcinka o długości 225 metrów została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok. Na ten cel Gmina Drzewica pozyskała 133.208 zł.