Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 20 lutego 2024
Imieniny: Anety, Lecha i Leona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Odbiór w Krzczonowie

09.08.2022

Zakończył się remont drogi gminnej w Krzczonowie. Inwestycja o wartości przekraczającej 630 tys. zł, dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022, została już odebrana.

Modernizacja drogi gminnej w Krzczonowie była realizowana na odcinku o długości 715 m – od skrzyżowania z drogą powiatową do ściany lasu (za budynkiem szkolnym). Swoim zakresem objęła frezowanie jezdni, wyrównanie istniejącej nawierzchni masą mineralno-asfaltową, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o grubości 3 cm oraz przebudowy poboczy i zjazdów do posesji. Zakres rzeczowy zakładał również odwodnienie korpusu drogowego, oczyszczenie rowów z namułu oraz regulację studzienek dla zaworów wodociągowych i włazów kanałowych.

Prace wykonała firma "Star Budowa Inwestycje" z Tychowa Starego (gm. Mirzec, pow. Starachowicki). Całkowity koszt inwestycji wyniósł 633.867,61 zł.

Oficjalny odbiór zadania odbył się w piątek, 5 sierpnia 2022 roku. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, radny Rady Miejskiej w Drzewicy Konrad Sobolewski, Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Drzewicy Jarosław Bomba oraz przedstawiciele wykonawcy i nadzoru inwestorskiego. Samorządowcy podkreślili dobre wykonanie, wyrażając zadowolenie z efektów prac.

Dodajmy, że na terenie Gminy Drzewica realizowana jest jeszcze jedna inwestycja dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022. To remont drogi gminnej w Brzustowcu Kolonii, którego koszty szacujemy na ponad 1,1 mln zł.