Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 21 czerwca 2021
Imieniny: Alicji, Alojzego i Rudolfa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Odbiór przebudowanej drogi w Idzikowicach

25.11.2019
Zakończyła się realizacja inwestycji pn. "Przebudowa drogi gminnej w kierunku PKP (w Idzikowicach)”. Odbiór zadania dofinansowanego z Funduszu Dróg Samorządowych nastąpił w poniedziałek, 25 listopada. Właśnie tego dnia obchodzone jest Święto Kolejarza.

Inwestycja obejmowała przebudowę drogi na odcinku 901 m – począwszy od skrzyżowania z drogą powiatową obok Szkoły Podstawowej w Idzikowicach w kierunku zakładów kolejowych i torów CMK. Oprócz mieszkańców z tego odcinka korzystają m.in. pracownicy PKP Intercity Remtrak.

Zakres rzeczowy zadania przewidywał m.in.:

* wykonanie warstwy wyrównawczej

* wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego

* wykonanie poboczy o szer. 0,75 m

* demontaż starych i montaż nowych znaków drogowych

* przełożenie kostki brukowej.

Roboty zostały zrealizowane w terminie przez Zakład Budowlano-Drogowy "Dukt" z Włoszczowej. Koszty wyniosły 298.653,20 zł przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych mającym wartość 238.922 zł.

Odbiór inwestycji zgromadził władze samorządowe Gminy Drzewica na czele z Burmistrzem Januszem Reszelewskim i Zastępcą Burmistrza Dominikiem Niemirskim, Prezesa PKP Intercity Remtrak Zbigniewa Ciemnego i Dyrektora PKP Intercity Remtrak – Oddziału Idzikowice Jarosława Wolskiego, radnego Zdzisława Abramczyka, sołtysa Idzikowic Romana Mastalerka, gminnych urzędników, przedstawicieli wykonawców i nadzoru inwestorskiego, a także proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Libiszowie ks. Wiesława Mazura, który dokonał poświęcenia zmodernizowanej drogi.

W zgodnej opinii zebranych inwestycja została zrealizowana sprawnie i  profesjonalnie, zdecydowanie podnosząc komfort jazdy. Prezes PKP Intercity Remtrak Zbigniew Ciemny podkreślił, że spotkanie zbiegło się z obchodami Dnia Kolejarza. Właśnie 25 listopada przypada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki kolejarzy. Z tej więc okazji Burmistrz Janusz Reszelewski złożył na ręce Prezesa Ciemnego najlepsze życzenia wszystkim kolejarzom i pracownikom kolei, w tym załodze PKP Intercity Remtrak.