Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Sobota, 28 maja 2022
Imieniny: Augustyna, Ingi i Jaromira
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Odbiór przebudowanej drogi gminnej w Brzustowcu

24.06.2020
Zakończyła się realizacja drugiego, finalnego etapu inwestycji pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Brzustowiec”. Prace zostały wykonane na półkilometrowym odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 728 do skrzyżowania z drogą gminną prowadzącą w kierunku Brzustowca-Kolonii.

Jak już informowaliśmy, pierwsza część inwestycji, mająca wartość 233.718,82 zł, została zrealizowana w 2018 roku. Polegała na poszerzeniu jezdni oraz odwodnieniu drogi poprzez wykonanie nowego umocnionego rowu i przepustów.

Celem tegorocznego etapu prac, kosztującego 175.601,45 zł, było przede wszystkim ułożenie nowych nawierzchni asfaltowych, również na zjazdach do posesji. Zakres rzeczowy zadania obejmował:

  • oczyszczenie i skropienie mechaniczne nawierzchni (pow. 2601 m2)
  • wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką bitumiczną (265,58 t)
  • wykonanie nawierzchni ścieralnej o grub. 3 cm (pow. 2601 m2)
  • wykonanie wjazdów z mieszanki asfaltowej (pow. 194 m2)
  • oczyszczenie rowów na długości 45 m.

Przebudowa odcinka o długości 510 m i szerokości 5,15 m była wykonywana przez Zakład Budowlano-Drogowy "Dukt" z Włoszczowy. Zakończyła się we wcześniej ustalonym terminie.

Sprawną realizację zadania zaakcentowano podczas odbioru inwestycji, który nastąpił w środę, 24 czerwca 2020 roku. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski, radny Eugeniusz Wrzesień, sołtys Brzustowca Tadeusz Woźniak, gminni urzędnicy oraz przedstawiciele wykonawcy i nadzoru inwestorskiego.

Dodajmy, że przebudowana droga została objęta 60-miesięcznym okresem gwarancji.