Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 30 marca 2023
Imieniny: Amelii, Dobromira i Leonarda
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)

29.04.2022
Przypominamy, że od 1 lipca 2021 roku zgodnie z ustawą o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Na złożenie deklaracji obywatele mają 12 miesięcy (do końca czerwca 2022 roku) w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów jest to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

Deklarację można złożyć drogą elektroniczną na stronie: https://ceeb.gov.pl/ lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Drzewicy, w pokoju nr 25.

Ponadto w związku z przystąpieniem do wykonania ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Drzewica, podczas składania deklaracji do CEEB w wersji papierowej mieszkańcy gminy proszeni są o wypełnienie zgłoszenia dotyczącego posiadania zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków.