Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 26 stycznia 2021
Imieniny: Lutosława, Normy i Pauliny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Nowy sprzęt komputerowy do zdalnej nauki

09.04.2020
Do trzech szkół podstawowych działających na terenie Gminy Drzewica trafił nowoczesny sprzęt multimedialny, który będzie niezwykle pomocny przy realizowaniu mobilnego i zdalnego nauczania. Niebawem nasze placówki oświatowe wzbogacą się o kolejne laptopy.

Ogólnopolski Konkurs #OSEWyzwanie

W czwartek, 2 kwietnia Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, Szkoła Podstawowa w Brzustowcu oraz Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domasznie otrzymały mobilne pracownie multimedialne. To efekt sukcesu w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie, organizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, realizującą projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Konkurs był adresowany do szkół z miejscowości liczących maksymalnie 50 tysięcy mieszkańców. Zasady uczestnictwa polegały na zgłoszeniu szkoły do projektu OSE i programu „mLegitymacja szkolna”. Dodatkowo placówka mogła przysłać pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Trzy nasze szkoły, które znalazły się w gronie laureatów, otrzymały w nagrodę po 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu. Ten sprzęt umożliwi nauczycielom prowadzenie lekcji cyfrowych, natomiast uczniom korzystanie z internetowych zasobów edukacyjnych.  Co więcej, uczniowie będą mogli  korzystać z nowoczesnej „mLegitymacji szkolnej”, którą muszą zainstalować za pośrednictwem stosownej aplikacji w swoich smatrfonach.

Trzeba podkreślić, że nowy sprzęt jest już wykorzystywany do zdalnego nauczania. Placówki oświatowe udostępniają laptopy zainteresowanym uczniom.

Program „Zdalna szkoła”

Mamy jeszcze jedną dobrą informację. Do szkół administrowanych przez Gminę Drzewica niebawem trafi kolejny sprzęt komputerowy. Tym razem w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła”, już ściśle związanego z sytuacją szkolnictwa w czasie pandemii koronawirusa. Program umożliwia samorządom zakup ze środków Unii Europejskiej komputerów oraz tabletów do szkół.

Po złożeniu wniosku na zakup sprzętu komputerowego Gmina Drzewica ma zagwarantowane wsparcie finansowe w wysokości 70.000 zł, dzięki czemu zamówiła 23 laptopy z oprogramowaniem, osprzętem i dostępem do Internetu. Obecnie czekamy na nowy sprzęt, by niezwłocznie przekazać go placówkom oświatowym.

Z laptopów będą korzystać uczniowie, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego realizację zdalnych lekcji.