Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 28 listopada 2022
Imieniny: Jakuba, Stefana i Romy
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Nowy budynek klubowy MGKS Drzewica już gotowy

11.05.2022
Nowy budynek klubowy MGKS Drzewica już gotowy

Bardzo sprawnie przebiegły prace związane z budową budynku Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Drzewica w technologii pasywnej. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt na stadionie przy ulicy Kolejowej jest już gotowy – sześć i pół miesiąca przed zakładanym terminem.

Zadanie pn. „Budowa budynku Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Drzewica w technologii pasywnej” realizowano w cyklu dwuletnim w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Głównym wykonawcą inwestycji była Grupa Ekoenergia Sp. z o.o. z Sierakowic Prawych (gm. Skierniewice), która po zaprojektowaniu budynku oraz spełnieniu wszelkich wymogów formalno-prawnych przystąpiła do prac budowlanych.

Trzeba przyznać, że budowa została zrealizowana bardzo sprawnie. Rozpoczęła się w czerwcu 2021 roku z terminem realizacji 30 listopada 2022 roku. Tempo prac było jednak wyjątkowo szybkie, dzięki czemu nowy budynek klubowy MGKS Drzewica jest już gotowy i odebrany przez Sanepid, Państwową Straż Pożarną,  Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz inwestora.

Parterowy obiekt o powierzchni zabudowy około 340 m2 i powierzchni użytkowej około 270 m2, przyjazny dla osób niepełnosprawnych, został podzielony na 4 strefy funkcjonalne:

* zespół szatniowy (2 szatnie dla zawodników, każda z odrębną natryskownią, 1 szatnia dla sędziów, 1 szatnia dla trenerów, 1 pomieszczenie administracyjne);

* strefę konferencyjno-szkoleniową składającą się z sali konferencyjno-szkoleniowej z zapleczem socjalnym i porządkowym;

* ogólnodostępne toalety dla kibiców, wyposażone w oddzielne węzły sanitarne dla kobiet, mężczyzn, osób niepełnosprawnych, z miejscem do przewijania dzieci;

* pomieszczenia magazynowe i techniczne (magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie na kosiarkę, pomieszczenie techniczne).

Jest wyposażony m.in. w instalację fotowoltaiczną o mocy 16,5 kWp, klimatyzację oraz system monitoringu wizyjnego, ogrzewany pompą ciepła z zastosowaniem rekuperacji powietrza (odzysku ciepłego powietrza) oraz spełnia kryteria stawiane budynkom pasywnym.

Z pewnością jest najnowocześniejszym i najbardziej funkcjonalnym budynkiem klubu piłkarskiego nie tylko w powiecie opoczyńskim, ale również w całym regionie, biorąc pod uwagę klasę rozgrywkową drużyny oraz wielkość ośrodka.

Tę nowoczesność podkreślali uczestnicy oficjalnego odbioru inwestycji, który odbył się we wtorek, 10 maja 2022 roku. W spotkaniu na stadionie brali udział Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski, Skarbnik Gminy Irena Jóźwicka, radni Rady Miejskiej w Drzewicy, przedstawiciele wykonawcy i nadzoru inwestorskiego oraz działacze MGKS Drzewica.

Burmistrz Janusz Reszelewski wysoko ocenił przebieg i efekty prac. Zaznaczył, że MGKS Drzewica ma teraz do dyspozycji obiekt na miarę XXI wieku, który będzie służył drzewickim piłkarzom przez kolejnych kilkadziesiąt lat.

Dodajmy, że w uroczyste otwarcie nowego budynku klubowego planujemy na okres letni.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła ok. 2,7 mln zł, przy czym na realizację zadania Gmina Drzewica pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka Niskoemisyjna Działanie IV.3 Ochrona powietrza Poddziałanie IV.3.2 Ochrona powietrza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.  Wsparcie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i wynosi 1.363.447,00 zł.


Do obejrzenia większej ilości zdjęć zapraszamy na facebookowy profil Gminy Drzewica.