Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Nowe oświetlenie LED-owe na osiedlach mieszkaniowych w Drzewicy

23.12.2022
„Remont oświetlenia ulicznego na osiedlach Mieszka I i Bolesława Chrobrego w Drzewicy” to kolejna tegoroczna inwestycja zrealizowana przez Gminę Drzewica. W jej ramach na osiedlowych uliczkach zamontowano nowoczesne oświetlenie typu LED.

Zakres zadania objął wymianę 31 słupów i lamp oświetleniowych. Wyeksploatowane, metalowe i betonowe słupy z lampami sodowymi zostały zastąpione słupami aluminiowymi o wysokości 6 metrów, które wyposażone są w oprawy oświetleniowe (uliczne i parkowe) z LED-owym źródłem światła o mocy 16W i 19W. Nowe słupy posadowiono na prefabrykowanych fundamentach.

Gminna inwestycja o wartości 119.810,00 zł brutto, wykonana przez firmę ELEKTRA z Końskich, została odebrana 22 grudnia 2022 roku. Oceny zrealizowanych prac dokonali m.in. Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Własnościowo-Lokatorskiej w Drzewicy Paweł Małek oraz pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Drzewicy.  

Jesteśmy przekonani, że nowoczesne oświetlenie typu LED zamontowane na drzewickich osiedlach mieszkaniowych zapewni poprawę stanu bezpieczeństwa, a zarazem przełoży się na oszczędności finansowe.