Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Nowa droga asfaltowa w Radzicach Małych

27.10.2023
Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa Gminy Drzewica - remont drogi gminnej w Radzicach Małych. Zadanie o wartości 359.361,11 zł zostało współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach tzw. dojazdówek do pól. Wsparcie wyniosło 105.330 zł.

Modernizacja w Radzicach Małych (dzielnica Strzegoszcz) objęła drogę o długości 306 m i szerokości 4 m, usytuowaną po prawej stronie drogi powiatowej (patrząc od Dąbrówki) i prowadzącą w kierunku zabudowań, gruntów rolnych i lasu. Dotychczas był odcinek to gruntowy.

W zakresie zadania znalazło się: * wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne * odtworzenie warstw podbudowy * wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego (warstwy wiążącej o grubości 4 cm i ścieralnej o grubości 3 cm) * profilowanie i uzupełnienie pobocza kruszywem * wykonanie regulacji urządzeń infrastruktury podziemnej * oznakowanie poziome i pionowe drogi. Prace zostały zrealizowane przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Zaskórski i Wspólnicy z Gielniowa.

Inwestorski odbiór zadania odbył się 27 października 2023 roku z udziałem reprezentacji Urzędu Miejskiego w Drzewicy na czele z Burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim, radnej Rady Miejskiej w Drzewicy Barbary Olczykowskiej i sołtys Radzic Małych Bogumiły Pomykały. Samorządowcy wysoko ocenili jakość wykonanych prac, wyrażając przekonanie, że nowa droga wpłynie na podniesienie komfortu życia mieszkańców tej części Radzic Małych.