Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Nauczyli się pływać

29.11.2023
Kolejna grupa dzieci z Gminy Drzewica uczestniczyła w Programie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Gminy Drzewica. Program realizowany jest we współpracy z Wojewódzkim Zrzeszeniem LZS w Łodzi, które pełni funkcję operatora wojewódzkiego.

Program „Umiem pływać” zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych, bezpłatnych zajęciach nauki pływania, a także wyrównanie szans rozwoju uczniów niezależnie od statusu materialnego ich rodziców oraz pełniejsze wykorzystanie infrastruktury sportowej.

W tegorocznej edycji uczestniczyło 84 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Drzewica. Do projektu zgłoszono trzecioklasistów oraz część uczniów klas drugich.

Zajęcia odbywały się od 3 października do 9 listopada 2023 roku na pływalni przy Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze. Były prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską dwa razy w tygodniu po 2 godziny. Oprócz trenerów pływania Gmina zapewniła transport i bilety na basen oraz obecność opiekunów.

Udział w Programie przyniósł naszym uczniom wiele korzyści i radości. Oprócz nauki pływania bardzo ważnym aspektem była edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą, co w przypadku najmłodszych ma niebagatelne znaczenie.