Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 23 lutego 2020
Imieniny: Damiana, Romana i Romany
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Narodowe Święto Niepodległości

13.11.2017W sobotę, 11 listopada licznie zgormadzeni mieszkańcy Gminy Drzewica upamiętnili  99 rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości zainaugurowano zbiórką przy strażnicy OSP w Drzewicy, skąd uczestnicy prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą i poczty sztandarowe przemaszerowali do kościoła pw. św. Łukasza.

O godz. 16.00 rozpoczęła się msza św. w intencji ojczyzny z wprowadzeniem relikwii błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Dalsze uroczystości odbywały się przy pomniku na placu Wolności. W uroczystościach udział wzięli mieszkańcy, władze samorządowe, przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji, placówek oświatowych, strażacy i harcerze. Uroczystość poprowadził Gminny Komendant Ochrony Przeciwpożarowej bryg. Marian Kłobucki. Dowódcą uroczystości był druh Ryszard Sobkiewicz.

Następnie uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, gdzie odbył się koncert patriotyczny pt. „Przystanek Wolność”, w którym wystąpili młodzi artyści, laureaci konkursu pieśni i poezji patriotycznej.