Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 10 sierpnia 2022
Imieniny: Bianki, Borysa i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Na stadionie praca wre

03.08.2021
Bardzo sprawnie postępują prace związane z budową budynku Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Drzewica w technologii pasywnej. Gminna inwestycja, tak oczekiwana przez drzewickie środowisko piłkarskie, wykonywana jest w cyklu dwuletnim. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt na stadionie przy ulicy Kolejowej będzie gotowy w 2022 roku.

Zadanie pn. „Budowa budynku Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Drzewica w technologii pasywnej” realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Rolę głównego wykonawcy pełni wyłoniona na podstawie przetargu Grupa Ekoenergia Sp. z o.o. z Sierakowic Prawych (gm. Skierniewice), która po zaprojektowaniu budynku oraz spełnieniu wszelkich wymogów formalno-prawnych rozpoczęła prace budowlane. 

Trzeba przyznać, że budowa idzie szybko i sprawnie. Mimo że od początku czerwca nie minęły jeszcze dwa miesiące, zakres zrealizowanych prac jest bardzo duży.

Po wykonaniu wszelkich robót ziemnych i fundamentowych budowlańcy przystąpili do wznoszenia ścian zewnętrznych i działowych. Tę część prac także zakończyli, dzięki czemu mury wraz ze stropem są już gotowe.  Obecnie trwa budowa dachu, wykonywane są ścianki kolankowe. W dalszej kolejności rozpoczną się m.in. roboty instalacyjne oraz docieplanie budynku.

Inwestycja jest wykonywana w cyklu dwuletnim i termin zakończenia zadania upływa 30 listopada 2022 roku. Biorąc jednak pod uwagę tempo prac jesteśmy przekonani, że nowy budynek klubowy MGKS Drzewica będzie gotowy znacznie wcześniej.

Jak już Państwa informowaliśmy, parterowy obiekt o powierzchni zabudowy około 340 m2 i powierzchni użytkowej około 270 m2 będzie przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Zostanie wyposażony, m.in. w instalację fotowoltaiczną o mocy minimum 16,5 kWp, klimatyzację oraz system monitoringu wizyjnego. Będzie ogrzewany pompą ciepła z zastosowaniem rekuperacji powietrza (odzysku ciepłego powietrza). Ma spełniać kryteria stawiane budynkom pasywnym.

Będzie podzielony na 4 strefy funkcjonalne:

* zespół szatniowy (2 szatnie dla zawodników, każda z odrębną natryskownią, 1 szatnia dla sędziów, 1 szatnia dla trenerów);

* strefę konferencyjno-szkoleniową składającą się z sali konferencyjno-szkoleniowej z zapleczem socjalnym i porządkowym;

* ogólnodostępne toalety dla kibiców, wyposażone w oddzielne węzły sanitarne dla kobiet, mężczyzn, osób niepełnosprawnych, z miejscem do przewijania dzieci;

* pomieszczenia magazynowe i techniczne (magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie na kosiarkę, pomieszczenie techniczne).

Całkowita wartość inwestycji wynosi 2.270.000 zł, przy czym na realizację zadania Gmina Drzewica pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka Niskoemisyjna Działanie IV.3 Ochrona powietrza Poddziałanie IV.3.2 Ochrona powietrza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.  Wsparcie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i wynosi 1.363.447,00 zł.