Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy i Zyndrama
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Muzyczny prezent online dla drzewiczanek

08.03.2021
Nawet pandemia koronawirusa nie przerwała drzewickiej tradycji organizowania koncertów z okazji Dnia Kobiet. W minioną sobotę, 6 marca 2021 roku dla drzewiczanek zaśpiewała znakomita grupa wokalna The Voysys z Warszawy. Ze względu na panujące obostrzenia publiczność nie mogła zasiąść w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury, ale miała okazję oglądać koncert online w Internecie.

Koncert otworzyła instruktorka RCK Marta Szymańska, która w imieniu Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego oraz Dyrektor RCK Aliny Szymańskiej złożyła najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet, zapraszając internautów do podziwiania artystów w programie "To jest królestwo kobiet...".

A było co podziwiać. Grupa „The Voysys” , która zrobiła furorę podczas ubiegłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Drzewicy, po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i zapewniła słuchaczom prawdziwą ucztę dla ucha. Dziewięcioro wokalistów zaprezentowało składankę polskich i światowych przebojów muzyki pop w oryginalnych aranżacjach na instrumenty klawiszowe i bębny. Świetny koncert trwał godzinę i dwadzieścia minut kończąc się brawurowym wykonaniem hitu „Ramię w ramię” Viki Gabor i Kayah.

Warszawianie wystąpili przed pustą salą, co nie znaczy, że nie mieli widzów. Wręcz przeciwnie. Koncert był transmitowany i został udostępniony na faceebokowym kanale RCK. Cieszy się bardzo dużą popularnością. Internetową relację obejrzało już prawie 1500 osób i ta liczba rośnie.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli popisu The Voysys, zachęcamy do oglądania koncertu online pod adresem: https://www.facebook.com/1521105214813818/videos/2784259881833845


Foto: RCK w Drzewicy