Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Monitoring na nowym placu zabaw w Drzewicy

06.04.2022
Na placu zabaw za dworcem autobusowym przy ul. Sikorskiego w Drzewicy został zamontowany monitoring wizyjny.

Zastosowanie monitoringu jest odpowiedzią na pierwsze akty wandalizmu dokonane niedługo po oddaniu obiektu do użytku. Żeby zapobiec tego typu zdarzeniom, na budynku dworca autobusowego zamontowaliśmy kolejną kamerę, która obejmuje cały teren placu zabaw.

Jest to kamera o wysokiej rozdzielczości i dalekim zasięgu, wyposażona w system AcuSense oraz Darkfighter umożliwiający obserwację otoczenia przy warunkach minimalnego oświetlania, jak również w złych warunkach atmosferycznych, gdzie jasność jest znikoma. Dzięki temu zapewnia bardzo wyraźny obraz także nocą.

Mamy nadzieję, że monitoring będzie skutecznym narzędziem w zapobieganiu niszczenia gminnego mienia na placu zabaw. Oby do podobnych sytuacji już nie dochodziło. Dbajmy o nowy obiekt, który jest wspaniałym miejscem rozrywki i integracji mieszkańców Drzewicy.

Jednocześnie informujemy, że w ostatnim czasie zagospodarowaliśmy teren przy placu zabaw. Wybudowaliśmy chodnik, a kostkę brukową ułożyliśmy także przed głównym wejściem. Ponadto wokół ogrodzenia zasadziliśmy 66 tui. Przy podmuchach wiatru drzewa będą chronić obiekt przed nanoszeniem piachu od strony placu strażackiego.

Dodajmy, że uroczyste otwarcie placu zabaw planujemy na niedzielę, 24 kwietnia 2022 roku. Spotkanie będzie miało formę proekologicznego festynu rodzinnego.