Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Mobilne pracownie multimedialne dla Drzewicy, Brzustowca i Domaszna

01.10.2019
Trzy szkoły podstawowe z terenu Gminy Drzewica znalazły się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. Dzięki temu otrzymają mobilne pracownie multimedialne. W skład każdej wchodzi m.in. 16 laptopów.

Konkurs #OSEWyzwanie został zorganizowany pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, realizującą projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Był adresowany do szkół z miejscowości liczących maksymalnie 50 tysięcy mieszkańców.

Warunki uczestnictwa polegały na zgłoszeniu szkoły do projektu OSE i programu „mLegitymacja szkolna”. Dodatkowo placówka mogła przysłać pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Do wygrania były mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły mogą prowadzić lekcje cyfrowe, a uczniowie korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Każda pracownia składa się m.in. z 16 laptopów.

Jak poinformowali organizatorzy, do udziału w konkursie przystąpiło  1606 szkół z całej Polski. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą werdyktu była liczba punktów zdobytych przez zgłoszone placówki.

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znalazły się trzy szkoły, których organem prowadzącym jest Gmina Drzewica: 

  • Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy
  • Szkoła Podstawowa w Brzustowcu
  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domasznie

Właśnie do tych placówek w bieżącym roku szkolnym trafią nowoczesne pracownie mobilne z 16 laptopami umieszczonymi w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu. Serdecznie gratulujemy!

Dzięki sukcesowi w konkursie nasze szkoły zyskają gwarancję dostępu do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu oraz nowoczesną mLegitymację szkolną, którą uczniowie będą mogli zainstalować za pośrednictwem stosownej aplikacji w swoich smatrfonach. Co więcej, dzięki mobilnej pracowni multimedialnej kompetencje cyfrowe będą podnosili nie tylko na lekcjach informatyki, ale także podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej.