Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Imieniny: Adolfiny, Odetty i Wacława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Mieszkańcy Zakościela na Mazurach – Granty Obywatelskie 2023

18.09.2023
W czerwcu mieszkańcy Zakościela uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym na Mazury, które słyną nie tylko z malowniczych krajobrazów ale także licznych zabytków. Wyjazd został zorganizowany w ramach inicjatywy "Granty Obywatelskie 2023".

Grantowy wyjazd z licznymi atrakcjami o charakterze turystyczno-edukacyjnym zgromadził liczną grupę mieszkańców Zakościela.

Pierwszy dzień na Mazurach rozpoczął się od uczestnictwa we Mszy Św. w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce. Po nabożeństwie grupa miała możliwość wysłuchania koncertu organowego oraz zwiedzania zabytkowego wnętrza świątyni. W programie znalazła się również wizyta w gotyckim zamku biskupów warmińskich w Reszlu gdzie wycieczkowicze mogli podziwiać m.in. ekspozycję rycerskiego wyposażenia. Duże wrażenie na wszystkich zrobił rejs tramwajem wodnym w Mrągowie połączony ze zwiedzaniem miasta.

Drugi dzień pobytu stał pod znakiem kolejnych wodnych atrakcji i relaksu. Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w kilku godzinnym rejsie statkiem po Jeziorze Czos. Niedzielne popołudnie w wykonaniu mieszkańców Zakościela to także spacery, podziwianie szeregu urokliwych miejsc i obiektów. Perełki architektoniczne a także malownicze widoki zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie.

Przypomnijmy, zadanie publiczne pn. „Wycieczka integracyjna” w ramach którego zorganizowano wyjazd mieszkańców sołectwa Zakościele, realizowane było w ramach Grantów Obywatelskich 2023. Realizatorem zadań nieinwestycyjnych w ramach inicjatywy jest Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy.