Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 25 września 2022
Imieniny: Aureli, Kamila i Kleofasa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Międzypokoleniowy relaks w Idzikowicach

23.06.2022
W niedzielę, 19 czerwca 2022 roku mieszkańcy Idzikowic uczestniczyli w międzypokoleniowym pikniku integracyjnym „Czas na relaks” zorganizowanym w ramach inicjatywy "Granty Obywatelskie 2022". Lokalnej integracji towarzyszyły różnorodne atrakcje i piękna, słoneczna pogoda.

Festyn przygotowany przez sołtysa Idzikowic Romana Mastalerka, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz Szkołę Podstawową w Idzikowicach cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zgodnie z założeniami zgromadził całe pokolenia – dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Licznej grupie mieszkańców towarzyszyli goście, w tym przedstawiciele gminnego samorządu – Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz – oraz sponsorzy.

Program imprezy mającej miejsce na placu szkolnym okazał się bardzo ciekawy i różnorodny. Po powitaniu zebranych przez pana sołtysa, który zaprezentował również wiersz Bogusławy Pawlik - Kołodziejczyk „Dzielnice Idzikowic” i zaśpiewał przyśpiewkę o Idzikowicach, przed publicznością wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Idzikowicach. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny pt. „Powróćmy jak za dawnych lat”, ukazujący świat babć, dziadków, rodziców i dzieci. Był zatem powrót do piosenek m.in.: Czerwonych Gitar, Beatlesów, Kunickiej i Połomskiego, a Weronika Gawęda zaśpiewała „Konika na biegunach” Urszuli. Nie zabrakło muzyki disco polo, do której tańczyli najmłodsi i starsi. Szerokie uśmiechy wywołał występ „Babuszek-Staruszek”, zaprezentowany przez dzieci przedszkolne.

W trakcie pikniku odbywały się konkursy z nagrodami: na najlepsze ciasto, wbijania gwoździ, ubijania piany, przenoszenia wody kubkiem i wiązania krawata. Było wiele emocji i radości. Organizatorzy zadbali także o poczęstunek - kiełbaski z grilla oraz domowe wypieki. Szczególnym powodzeniem cieszyło się mini wesołe miasteczko z watą cukrową i dmuchańcami. Miło spędzony czas uświetniał zespół muzyczny, zapewniając zabawę taneczną w czasie całego festynu - aż do późnych godzin nocnych.

Niedzielny piknik spełnił swoje cele w stu procentach. Zabawa była rewelacyjna i co ważne, dla każdego. Wszyscy bawili się razem - bez względu na wiek, czerpiąc radość ze wspólnie spędzonych chwil.

Zadanie publiczne pn. „Międzypokoleniowy piknik integracyjny „Czas na relaks” w Idzikowicach” zorganizowano w ramach inicjatywy „Granty Obywatelskie 2022” finansowanej ze środków Gminy Drzewica. Realizatorem projektów grantowych jest Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy.


Więcej zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.