Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 5 lipca 2022
Imieniny: Antoniego, Bartłomieja i Karoliny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Międzypokoleniowa gra interaktywna – „Jak liczy się Twój głos”

24.05.2019

                                      W czwartek (tj. 23 maja) odbyło się kolejne działanie w ramach przygotowań do Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy z okazji 590. Rocznicy nadania praw miejskich Drzewicy.

                Na sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy obecni byli radni I SDiM oraz ich opiekunowie, a także seniorzy. Warsztaty dla zgromadzonych poprowadził Andrzej Machowski – prezes stowarzyszenia Forum 4 Czerwca, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, autor licznych publikacji dotyczących metodologii badań społecznych i psychometrii, wieloletni wykładowca Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Były poseł na sejm, wieloletni samorządowiec.

                „Jak liczy się Twój głos” celem warsztatu było zachęcenie uczestników do partycypacji wyborczej i podniesienie ich wiedzy z zakresu prawa wyborczego i sposobów przeliczania głosów oddanych w wyborach na wyniki wyborcze w ramach różnych stosowanych w Polsce ordynacji wyborczych. Nabyta wiedza (w ramach gry opartej na zasadzie „uczenie przez doświadczenie”) wraz z wypracowanym krótkim materiałem poszkoleniowym dały uczestnikom możliwość prostego wytłumaczenia zasad wyborczych innym osobom, a także zmotywować ich samych do świadomego uczestniczenia w wyborczej partycypacji.

                W trakcie spotkania wylosowani zostali również przewodniczący komisji, które będą odbywać się przed Sesją Dzieci i Młodzieży. W drodze losowania na przewodniczących wybrani zostali:

Komisja budżetu - Gabriela Noga

Komisja oświaty - Dawid Gosa

Komisja rolnictwa - Martyna Oracz