Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 23 lipca 2019
Imieniny: Sławy, Sławosza i Żelisławy
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

03.12.2018

             Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone corocznie 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem Obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych.

Dziś, w związku z obchodami tego wyjątkowego dnia,  z wizytą u uczestników drzewickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej pojawił się z-ca Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica Dominik Niemirski oraz Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drzewicy Janina Rosłaniec. Burmistrz oraz Pani kierownik skierowali do zgromadzonych życzenia oraz przekazali wszystkim drobne upominki.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Drzewicy to placówka, która została utworzona w grudniu 2005r. Dzięki tej instytucji osoby niepełnosprawne pokazują, że potrafią i chcą tworzyć. Terapia przez pracę daje im poczucie bycia potrzebnym, umożliwia realizację własnych pasji i umiejętności. Warsztat to również możliwości pełnienia różnych ról społecznych i wnoszenia własnego wkładu w życie lokalnej społeczności. Uczestnictwo w warsztatach to dla osób niepełnosprawnych możliwość wyrażania siebie poprzez różne formy aktywności: śpiew, taniec, rysunek, prace ręczne, prace graficzne, kulinarne
i wiele innych, w których czują się dobrze swobodnie, bezpiecznie i twórczo.

Efekty prac Warsztatu Terapii Zajęciowej dostrzegane są wszędzie. Uczestnicy warsztatu ze swą twórczością artystyczną podróżują po całej Polsce, biorąc udział w wielu festiwalach i gościnnych występach. Widzimy Ich także na rodzimym podwórku – drzewicki WTZ zawsze uświetnia swym występem Dożynki Gminne czy Spotkania Sobótkowe nad zalewem w Drzewicy. Nie sposób nie wspomnieć także o I Edycji Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością „Podkasana Muza” Drzewica 2018. To mimo wszystko jedynie ułamek działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Zapraszamy gorąco na oficjalną stronę internetowa warsztatu: http://wtzdrzewica.pl , gdzie znajdą Państwo wiele więcej na temat działalności placówki.