Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Mecze półfinałowe IX Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica

05.08.2014

W Niedzielę 3 sierpnia na boisku w Radzicach zostały rozegrane mecze półfinałowe IX Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica, które nie obyły się bez przewidywanych emocji.

W pierwszym półfinale spotkały się drużyny Szacunku Drzewica i Znicza Domaszno. Gra była zacięta gdyż zwycięzca awansował do wielkiego finału. W pierwszej części meczu gra była wyrównana i toczyła się w środkowej części boiska. Jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy z Domaszna, którzy świetni wykorzystali jeden z wielu kontrataków. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Szacunku, który momentalnie wyrównał. Pod koniec pierwszej połowy zawodnikom z Drzewicy udało się stworzyć jeszcze jedną składną akcję i to oni schodzili na przerwę jako zwycięzcy. Po drugim gwizdku sędziego gra się otworzyła co spowodowało wiele ciekawych akcji. Jedną z nich wykorzystali piłkarze Znicza i mecz zakończył się remisem. Zwycięzcę miały wyłonić rzuty karne. Skuteczniejsi okazali się zawodnicy drzewickiego Szacunku którzy nie pomylili się ani razu i to oni awansowali do finału.

Szacunek Drzewica – Znicz Domaszno 2:2 (5:4 po rzutach karnych)

Szacunek: Król-Binkowski, Miązek, Matysiak, Podogrocki P, Składowski, Podogrocki K, Kiljanek, Sagalara, Krzyżanowski, Wojtarek.

Znicz: Bubiec-Jaworski, Kaniewski, Klata, Kolasa, Trzeźwiński, Kucharczyk, Gapys, Brzeziński, Iwanicki, Czech.

Strzelcy bramek: Brzeziński, Czech dla Znicza oraz Wojtarek i Sagalara dla Szacunku.

W drugim półfinale spotkały się drużyny Zakościele/Żardki oraz Zjednoczonyc Strzyżów/Werówka.

Mecz toczył się w szybkim tempie co zaowocowało wieloma bramkami. W pierwszej połowie niespodziewanie na prowadzenie wyszła drużyna Zakościele/Żardki która zdobyła bramkę z rzutu karnego. Czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Zjednoczonych który wybił piłkę ręką co spowodowało karnego. Analogiczna sytuacja miała miejsce parę minut później gdzie zawodnik z Zakościela ratując drużynę przed utratą bramki wybił piłkę ręką we własnym polu karnym. Drużyna Zjednoczonych nie wykorzystała jednak rzutu karnego i na przerwę schodzili z jedno bramkową stratą. Po gwizdku akcje obydwu drużyn nabrały jakości. Drugą bramkę strzelili piłkarze z Zakościele/Żardki. Po pięknym dośrodkowaniu napastnik wpakował piłkę głową do siatki. Drużyna Zjednoczonych zabrała się do odrabiania strat z wielkim animuszem. W 20 minut, po pięknych akcjach wpakowali rywalom 4 bramki i to oni awansowali do finału.

Zakościele/Żardki – Zjednoczeni Strzyżów/Werówka 2:4

Zakościele/Żardki: Jędrzejczak, Andrzejczak, Białek A, Białek S, Białek M, Wołąkiewicz, Żak, Kaniewski, Szpociński, Woźniak, Dziurzyński

Zjednoczeni Strzyżów/Werówka: Błotnicki, Sendejewicz, Kruk, Chałbiński P, Jurek, Jura, Chałbiński B, Pomykała, Madej, Gałecki, Barul

Strzelcy bramek: Żak, Wołąkiewicz dla Zakościela i Chałbiński P, Kruk x2, Barul

Serdecznie zapraszamy na Finały IX Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica!

W niedziele 10 sierpnia 2014 r. na stadionie KS Gerlach Drzewica zostaną rozegrane mecze, o godzinie 14:00 mecz o III miejsce pomiędzy Znicz Domaszno vs. Zakościele/Żardki oraz mecz finałowy o godzinie 16:00 pomiędzy Zjednoczeni Strzyżów i Werówka vs. Szacunek Drzewica.