Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 10 sierpnia 2022
Imieniny: Bianki, Borysa i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy Drzewica

07.04.2020
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Urząd Miejski w Drzewicy organizuje akcję dystrybuowania maseczek ochronnych. Maseczki trafią do każdej posesji w Gminie Drzewica.

Akcja rozpoczęła się dzisiaj, tj. 7 kwietnia 2020 roku. Jest realizowana przez druhów OSP, którzy do każdej posesji dostarczają po dwie maseczki wielokrotnego użytku. Przekazują również materiały informacyjne dotyczące walki z koronawirusem.

Jako pierwsi maseczki otrzymują mieszkańcy Zakościela, Żardek, Żdżar i Domaszna. W następnych dniach strażacy dotrą do kolejnych miejscowości.

Chcemy dodać, że mieszkańcy otrzymają nie tylko maseczki zakupione przez Urząd Miejski, ale również te wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie Gminy Drzewica. Na dziś w akcję zaangażowały się członkinie KGW z Żardek, Radzic Dużych, Jelni, Werówki, Dąbrówki i Brzustowca.

Maseczki szyją ponadto pracownicy Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy oraz wolontariusze Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” i Koła Gospodyń Miejskich „Drzewiczanki”. Za tę bezinteresowną pomoc, która jest wyrazem naszej lokalnej wspólnoty, serdecznie dziękujemy!

Wszystkich mieszkańców Gminy Drzewica zachęcamy do noszenia maseczek ochronnych podczas wyjść z domów. Jednocześnie po raz kolejny apelujemy, aby wyjścia odbywały się tylko w bezwzględnie koniecznych sytuacjach.

* JAK PRAĆ MASECZKI WIELOKROTNEGO UŻYTKU?

Po ostrożnym zdjęciu z twarzy maseczkę wkładamy do woreczka i przechowujemy w szczelnym pojemniku do momentu, kiedy będziemy ją prać. Pamiętajmy, by podczas przekładania do pralki nie dotykać gołymi dłońmi jej powierzchni. Warto użyć do tego jednorazowych rękawiczek gumowych. 

Maseczki wielorazowe powinny być prane w wysokiej temperaturze (min. 60 stopni Celsjusza, a najlepiej 90 stopni Celsjusza), najlepiej w programie do prania pościeli, który zakłada długi czas i wysoką temperaturę, używając proszku lub płynu do prania. Po wyschnięciu maseczkę należy wyprasować w jak najwyższej temperaturze. Po wyprasowaniu jest gotowa do użycia.