Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Młodzieżowi radni z Drzewicy stawiają na dobrą współpracę

22.04.2022

Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy II kadencji wzięli udział w warsztatach pn. „Przemiana grupy osób we współpracujący zespół”. Nabyte umiejętności z pewnością wykorzystają w pracy na rzecz młodego pokolenia mieszkańców Gminy Drzewica.

Liczne badania pokazują, że nawet najlepsza, najbardziej zmotywowana jednostka nie jest w stanie uzyskać takich rezultatów jak zespół. Dzieje się tak dzięki efektowi synergii, który umożliwia poszczególnym osobom rozwinięcie umiejętności czy też własnych kompetencji - pod wpływem zachowań i działań pozostałych członków zespołu. Dzięki współpracy grupa staje przed możliwością wzajemnego motywowania się, rozwijania inicjatyw, a także kreatywnego myślenia.

Kluczem do osiągnięcia oczekiwanych efektów jest skuteczna komunikacja i umiejętność pracy w zespole. Wiedzą to doskonale członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy, którzy w piątek, 22 kwietnia 2022 roku uczestniczyli w warsztatach pn. „Przemiana grupy osób we współpracujący zespół”.

Szkolenie miało miejsce w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy. Poprowadziła je specjalistka w zakresie komunikacji społecznej, trenerka, animatorka społeczna Magdalena Małgorzata Skrzydlewska, wykorzystując interaktywne metody oparte na doświadczeniach uczniów w przestrzeni realnej i on-line.

Praktyczne sesje, panele dyskusyjne i wymiany poglądów trwały kilka godzin. Młodzieżowi radni zgłębili tematykę współpracy w zespole, zdobywając zarówno niezbędną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności. Poznali specyfikę przemiany grupy w zespół, formy i sposoby porozumiewania się oraz bariery utrudniające skuteczną komunikację, a także procesy zachodzące w zespole.

Na zakończenie odebrali zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu, które wręczyli Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski oraz Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy Agnieszka Kopytowska.

Duże zainteresowanie tematyką oraz aktywność uczniów podczas warsztatów daje nam pewność, że radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy II kadencji będą dobrze współpracującym, osiągającym nakreślone cele zespołem.