Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Młodzieżowi radni na ścieżkach drzewickiej historii

19.05.2022
Za radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy II kadencji kolejne działania o charakterze edukacyjno-integracyjnym. Młodzież uczestniczyła w grze terenowej „Ścieżki historii z Maciejem Drzewickim” oraz spotkaniu z gminnymi samorządowcami.

Edukacyjna gra terenowa (quest) „Ścieżki historii z Maciejem Drzewickim” powstała w ramach projektu pn. "Questem po Drzewicy - turystyczny charakter miasta. Łączymy pokolenia!", zrealizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Drzewicy wraz z partnerami. Jej podstawą jest wędrówka ulicami miasta według  wierszowanych wskazówek oraz poznawanie miejsc związanych z historią Drzewicy. Na końcu trasy o długości 3,2 km na odkrywców czeka pamiątkowa pieczęć, która można odkryć po odgadnięciu zagadek i hasła.

18 maja 2022 roku w tej wyjątkowo atrakcyjnej lekcji historii uczestniczyli radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy, dla których było to drugie – po warsztatach motywacyjnych – działanie o charakterze edukacyjno-integracyjnym.

W słoneczne, środowe przedpołudnie uczniowie zebrali się przed budynkiem Urzędu Miejskiego, gdzie zostali powitani przez Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego oraz Zastępcę Burmistrza Dominika Niemirskiego. Po podziale na dwie drużyny i otrzymaniu prowiantu ruszyli na start przy krzyżu na placu Kościuszki.

Trasę questu przemierzali w grupach pod opieką Dyrektor ZEAS w Drzewicy Agnieszki Kopytowskiej i insp. Waldemara Pęczowskiego z Urzędu Miejskiego w Drzewicy. Kolejne wyznaczone punkty odnajdywali bardzo sprawnie, a że wykazali się również świetną kondycją, upragniony skarb zdobyli nadzwyczaj szybko. Zwycięska drużyna w składzie:  Karolina Białek, Anna Bogatek, Julia Rogulska (SP w Drzewicy), Antonina Rogulska, Martyna Konat (SP w Radzicach), Julia Kowalczyk (SP w Brzustowcu), Aleksandra Pawul i Dawid Fidos (ZSP w Drzewicy) na przebycie trasy i zdobycie pieczątki potrzebowała zaledwie 40 minut. Gratulujemy.

Dopełnieniem gry było ognisko integracyjne na terenie domków letniskowych na Skale. Młodzieżowych radnych odwiedził tu Burmistrz Janusz Reszelewski, który wręczył zwycięskiej drużynie nagrody – gadżety promocyjne Gminy Drzewica.

Spotkanie stanowiło także okazję do dyskusji o potrzebach i oczekiwaniach młodego pokolenia względem gminnego samorządu oraz do nakreślenia najbliższych planów Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy. Podczas czerwcowej sesji MRM dokonany zostanie wybór Przewodniczącego, Prezydium i komisji Rady. W gestii młodzieżowych radnych będzie ponadto rekomendowanie projektu do realizacji w ramach inicjatywy „Kreatywna Młodzież”.

Obszerna galeria zdjęć jest dostępna na facebookowym profilu Gminy Drzewica.