Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Sobota, 26 września 2020
Imieniny: Cypriana, Justyny i Łucji
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Mężczyzno, skorzystaj z bezpłatnych badań prostaty!

22.11.2019
Już w przyszłym tygodniu odbędą się bezpłatne badania prostaty w ramach gminnej akcji z zakresu profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego. Z badań mogą skorzystać mężczyźni w wieku 50-69 lat.

Z każdym rokiem rak prostaty atakuje coraz młodszych mężczyzn, dlatego niezwykle ważne staje się nabranie nawyku regularnych badań profilaktycznych. Co ważne, rozpoznanie tego nowotworu we wczesnym stadium daje duże szanse na pełne wyleczenie.

Żeby ułatwić mieszkańcom dostęp do badań prostaty, Urząd Miejski w Drzewicy organizuje i finansuje program z zakresu profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego. Akcja jest adresowana do mężczyzn w wieku 50-69 lat. W nadchodzącym tygodniu odbędzie się jej szósta edycja.

Badania ogólne, w tym pomiar ciśnienia krwi i ustalenie poziomu BMI, a także badania per rectum będą wykonywane w przychodniach w Drzewicy i Jelni.

Terminy i miejsca badań

* 26 listopada (wtorek), godz. 14.00-17.00 - Przychodnia Rejonowa w Drzewicy

* 29 listopada (piątek),  godz. 15.00-18.00 - Przychodnia DOM-MED w Jelni

Aby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji lekarskich  trzeba być mieszkańcem Gminy Drzewica. Nie są wymagane żadne formalności. Wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym w podanym terminie do jednej z dwóch wymienionych przychodni.

Zachęcamy mężczyzn do udziału w akcji i skorzystania z badań – tym bardziej, że bez kłopotów, konieczności uzyskania skierowań można nabrać pewności co do stanu zdrowia, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości podjąć natychmiastowe leczenie.