Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonory, Lenki i Kiejstuta
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Lokalna integracja w Dąbrówce

18.09.2023
W sobotę, 9 sierpnia 2023 roku na terenie przy Świetlicy Wiejskiej w Dąbrówce odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany w ramach inicjatywy "Granty Obywatelskie 2023". Lokalnej integracji towarzyszyły różnorodne atrakcje i piękna, słoneczna pogoda.

Spotkanie przygotowane przez sołtys Dąbrówki Edytę Tomasik oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce miało na celu integrację lokalnej społeczności. Cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, gromadząc mieszkańców nie tylko Dąbrówki. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych Gminy Drzewica – Zastępcy Burmistrza Dominika Niemirskiego i radnej Rady Miejskiej w Drzewicy Barbary Olczykowskiej.

Przez całe sobotnie popołudnie plac za świetlicą tętnił życiem. Ogromne  zainteresowanie wywołała wizyta druhów z jednostki OSP z Drzewicy, którzy przyjechali na piknik dwoma wozami ratowniczo-gaśniczymi. Nie zabrakło także przedstawicieli OSP z Dąbrówki.

Wiele radości dały dzieciom zabawy na karuzeli, dmuchanej zjeżdżali i w basenie z piłeczkami. Emocji nie brakowało podczas wyścigów w workach oraz konkurencji przeciągania liny, również z udziałem dorosłych. Jak świeże bułeczki rozchodziły się pieczone kiełbaski i kaszanki oraz pyszna grochówka.

Zadanie publiczne "Piknik Rodzinny w Dąbrówce" odbyło się w ramach inicjatywy "Granty Obywatelskie 2023" finansowanej ze środków Gminy Drzewica. Realizatorem projektów grantowych jest Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy.