Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Lokalna integracja w Dąbrówce

11.08.2022W niedzielę, 7 sierpnia 2022 roku na terenie przy Świetlicy Wiejskiej w Dąbrówce odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany w ramach inicjatywy "Granty Obywatelskie 2022". Lokalnej integracji towarzyszyły różnorodne atrakcje i piękna, słoneczna pogoda.

Spotkanie przygotowane przez sołtys Dąbrówki Edytę Tomasik oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce miało na celu integrację lokalnej społeczności. Cieszyło się bardzo dużym powodzeniem, gromadząc mieszkańców nie tylko Dąbrówki. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych Gminy Drzewica – Burmistrza Janusza Reszelewskiego i radnej Rady Miejskiej w Drzewicy Barbary Olczykowskiej. Gościem specjalnym był Wójt Gminy Konopnica  Mirosław Żydek.

Przez całe niedzielne popołudnie plac za świetlicą tętnił życiem. Ogromne  zainteresowanie wywołała wizyta żołnierzy 25. Batalionu Logistycznego wchodzącego w skład 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Podobnie było z pokazami gaszenia ognia w wykonaniu strażaków OSP w Drzewicy, którzy przyjechali na piknik słynnym Skotem.

Wiele radości dały dzieciom zabawy na karuzeli, dmuchanej zjeżdżali i w basenie z piłeczkami. Emocji nie brakowało podczas wyścigów w workach oraz konkurencji przeciągania liny, również z udziałem dorosłych. Jak świeże bułeczki rozchodziły się pieczone kiełbaski i kaszanki oraz pyszna grochówka. Bardzo udaną imprezę zakończyła zabawa taneczna z DJ-em.

Zadanie publiczne "Piknik Rodzinny w Dąbrówce" odbyło się w ramach inicjatywy "Granty Obywatelskie 2022" finansowanej ze środków Gminy Drzewica. Realizatorem projektów grantowych jest Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy.