Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 3 sierpnia 2021
Imieniny: Augustyna, Kamelii i Lidii
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Koniec sygnalizacji wahadłowej na drodze wojewódzkiej nr 728!

07.08.2020


Długo wyczekiwana informacja dla kierowców podróżujących przez Drzewicę – od dziś kończą się utrudnienia w ruchu na całym odcinku drogi wojewódzkiej 728, między Brzustowcem a Drzewicą, spowodowane tymczasową sygnalizacją świetlną. Na drzewickim rondzie od tego momentu obowiązywać będzie organizacja ruchu zgodna z oznakowaniem  pionowym.

Od rozpoczęcia inwestycji, czyli od listopada 2019 roku, roboty przebiegają bardzo sprawnie. Na znacznej długości drogi wykonano nową podbudowę jezdni oraz warstwy wiążące a na przestrzeni ostatnich kilku tygodni na kilku odcinkach ( m.in. na odcinku łączącym Brzustowiec i Augustów oraz most i rondo) została ułożona 4-centymetrowa docelowa warstwa ścieralna .

Na ulicy Kolejowej powstał już środkowy pas najazdowy z kostki brukowej (szerokość 3 metry), przeznaczony do lewoskrętu.  Przebudowane zostało skrzyżowanie ulicy Kolejowej z ulicą Zdrojową, a także skrzyżowanie ulicy Kolejowej z ulicą Sportową. Ukończona została przebudowa przepustów pod drogą przy ciekach wodnych w Drzewicy i Brzustowcu.  Niemal w całości zrealizowana jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej (szer. od 2 do 2,5 m) po lewej stronie drogi (patrząc od mostu). Wykonawca dokonał także planowanych wycinek a na odcinku łączącym Brzustowiec i Augustów zaczęto montować elementy nowego oświetlenia typu LED jednocześnie demontując stare.

Planowany termin zakończenia inwestycji upływa 15 listopada 2020 r. Koszty zadania sięgają kwoty 22.288.665,17 zł, natomiast rolę głównego wykonawcy pełni spółka TRAKT SA z Górek Szczukowskich (Gmina Piekoszów koło Kielc).

Po zrealizowaniu zadania już cała droga wojewódzka nr 728 na terenie Gminy Drzewica od Domaszna do Brzustowca będzie zmodernizowana.

Inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi ma na celu dostosowanie drogi do parametrów klasy technicznej G (głównej) oraz poprawę komfortu i bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów. Obejmuje odcinek o długości prawie 2,8 km - od mostu na Drzewiczce przez ulicę Kolejową i Augustów aż do miejsca, gdzie rozpoczyna się chodnik w Brzustowcu. To ostatni niewyremontowany fragment drogi wojewódzkiej nr 728 na terenie Gminy Drzewica i Województwa Łódzkiego.

 obrazek