Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Koncertowy finał Dni Drzewicy 2024

08.07.2024

 

W sobotę, 6 lipca rockowo i tanecznie spuentowaliśmy obchody Dni Drzewicy 2024. W festynie z koncertami, wesołym miasteczkiem i strefą gastronomiczną uczestniczyło kilka tysięcy osób. 

 

Gorące popołudnie na Stadionie Miejskim w Drzewicy rozpoczęło się od prezentacji artystów z Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy. Występy wokalistek, zespołu „Jakoś to będzie” oraz grup tanecznych i akrobatycznych przypadły do gustu publiczności – podobnie jak stand-up konferansjera Piotra Bajerowskiego z Urzędu Miejskiego w Drzewicy.

 

Później na scenie królował już rock – i to w różnych odsłonach. Nie zabrakło nawet grunge’u!

 

Drzewicką scenę muzyczną reprezentował mający grupę oddanych fanów band „Piwnica pod psem”, który wykonuje polskie i zagraniczne szlagiery muzyki pop-rockowej.

 

Z bardzo ciepłym przyjęciem spotkał się koncert tomaszowskiej grupy „Gadowska z Gachami". Utalentowani muzycy młodego pokolenia - wokalistka Zuzanna Gadowska wraz z instrumentalistami – pokazali, że przed nimi świetlana przyszłość.

 

Frekwencja rosła z każdą minutą, a największą rzeszę widzów zgromadziła oczywiście gwiazda wieczoru - słynna grupa rockowa IRA. Zespół Artura Gadowskiego po raz kolejny pokazał wielką klasę i zaserwował nam prawdziwe „greatest hits”, grając swoje największe przeboje. Ale nie tylko swoje. Jednym z najmocniejszych punktów koncertu było brawurowe wykonanie hymnu rocka lat 90. - kultowego "Smells Like Teen Spirit" Nirvany. IRA rozgrzała publikę do czerwoności, kończąc występ bisami.

 

A na deser odbyła się dyskoteka pod gwiazdami. Scenę opanował znany producent muzyczny i DJ – Gromee z zespołem i wokalistką, muzykę do tańca połączoną z efektownymi pokazami wizualnymi. Było bardzo energetycznie i przebojowo. Znakomita zabawa z pląsami na płycie stadionu zakończyła się o północy.

 

         - Mieszkańcom Gminy Drzewica oraz gościom, którzy tak licznie odwiedzili nasze miasto, serdecznie dziękuję za wspólne, radosne świętowanie i już dzisiaj zapraszam na przyszłoroczne Dni Drzewicy. Do zobaczenia – podsumował Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.