Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 10 sierpnia 2022
Imieniny: Bianki, Borysa i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Koncertowe Dni Drzewicy 2022

04.07.2022
W sobotę, 2 lipca odbyła się główna impreza plenerowa tegorocznych Dni Drzewicy – festyn z koncertami, prezentacjami artystycznymi oraz atrakcjami dla dzieci.

Popołudnie na Stadionie Miejskim przy ul. Kolejowej rozpoczęło się od występu laureatek gminnych eliminacji ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Wygraj szansę": Kasi Lach (SP w Drzewicy), Aleksandry Dziurzyńskiej (SP w Domasznie) i Weroniki Gawędy (SP w Idzikowicach).

Później scenę opanowali uczestnicy zajęć stałych z Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy. Swoje talenty wokalne zaprezentowały: Wiktoria Składowska przy akompaniamencie Mateusza Nowaka, Oliwia Bąba, Ola Wójcik, Gabrysia Wójcik i Zuzia Sołtysiak, natomiast grupy „Ewakuacja” i „Zadymiarze” dały popis w 5 układach tanecznych.

Po naszych rodzimych artystach przyszedł czas na koncerty gwiazd. Swoje przeboje z pogranicza hip-hopu i popu – na czele z „Ważne” i „Sacrum” - wykonał Mezo, natomiast grupa wokalna Voysys zaproponowała składankę polskich i światowych przebojów muzyki pop w oryginalnych aranżacjach.

Największą publiczność zgromadził koncert gwiazdy wieczoru - Agnieszki Chylińskiej z zespołem. Muzycy zagrali największe hity z solowej kariery pani Agnieszki oraz z czasów kultowej już grupy O.N.A. Świetny, energetyczny, rockowy show, kapitalny wokal i znakomity kontakt z publicznością – to wszystko pozwala nam stwierdzić, że koncert należał do najbardziej udanych w historii Dni Drzewicy.


Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.