Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 10 sierpnia 2022
Imieniny: Bianki, Borysa i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Komisje Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy

28.05.2019

27 maja 2019 r. na sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy odbyły się komisje, podczas których pracowali radni młodzieżowi z terenu Gminy Drzewica. To kolejne poddziałanie w ramach I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy.

Tego dnia odbyły się trzy komisje: budżetu, finansów i rozwoju gospodarczego; oświaty, kultury, sportu, turystyki, bezpieczeństwa i spraw społecznych oraz komisja rolnictwa, leśnictwa, ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Przypomnijmy: na poprzednich spotkaniach w ramach działań przygotowujących młodzież do Sesji Dzieci i Młodzieży, uczniowie zostali rozlosowani do poszczególnych komisji.  Drogą losowania wybrani zostali także przewodniczący tych komisji.

Podczas komisji, radni Sesji Dzieci i Młodzieży procedowali w trybie podobnym do tego, w którym  pracują radni Rady Miejskiej w Drzewicy, zgodnie z zachowaniem protokołu. Oprócz przyjęcia materiałów na sesje, dyskutowane były także najważniejsze kwestie związane z funkcjonowaniem gminy. Na komisjach obecni byli pracownicy urzędu, a także kierownicy, dyrektorzy oraz prezesi jednostek podległych UM w Drzewicy, by przybliżyć młodzieżowym radnym samorządową codzienność, zapoznać z aktualnymi problemami, przedstawić modele funkcjonowania poszczególnych komórek a także wysłuchać dociekliwych pytań i wszelkich uwag.

Na komisjach obecny był również Zastępca Burmistrza Drzewicy, Dominik Niemirski, który po zakończeniu oficjalnej części obrad, zaprosił młodzież do kreatywnego i twórczego wysiłku podczas warsztatów, gdzie uczniowie oceniali mocne oraz słabe strony naszej gminy, a także prezentowali szereg potrzeb lokalnych społeczności z niezwykle cennej perspektywy młodego pokolenia.

I Sesja Dzieci i Młodzieży w Drzewicy dobędzie się już w najbliższa sobotę (1 czerwca), na sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy.  Podobnie jak w przypadku Sesji Rady Miejskiej, będzie można obejrzeć transmisje live z tego wydarzenia na naszym kanale na youtube.