Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 25 września 2023
Imieniny: Aureli, Kamila i Kleofasa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Kolejne medale drzewickich górali

24.08.2022
Czołowi zawodnicy Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica mają za sobą najważniejsze krajowe regaty slalomu kajakowego w sezonie 2022. Podczas mistrzowskich imprez zdobyli dwa medale – srebrny i brązowy.

W weekend, 29 i 30 lipca 2022 roku na torze "Wietrznice" w Zabrzeży koło Łącka (powiat nowosądecki) rozegrano regaty slalomu kajakowego XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich "Małopolska 2022" oraz Mistrzostwa Polski Juniorów. W zawodach wystartowało dwoje zawodników LKK Drzewica.

Do rywalizacji juniorów młodszych (roczniki 2006-2007) w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przystąpiła Karolina Bąkiewicz, która pływała w dwóch konkurencjach – C-1 kobiet i K-1 kobiet. Nasza slalomistka osiągnęła sukces w kanadyjce jedynce, zdobywając trzecie miejsce i brązowy medal OOM. W K-1 była szósta.

W Mistrzostwach Polski Juniorów (roczniki 2004-2005) wystartował Bartłomiej Reguła, rywalizujący w konkurencji K-1 mężczyzn. W eliminacjach i półfinale Bartek plasował się w czołówce, jednak w przejeździe finałowym miał pecha. Otrzymał 50 punktów karnych za ominięcie bramki i ostatecznie został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.

Z kolei w miniony weekend, 19-21 sierpnia 2022 roku na torze kajakarstwa slalomowego przy Ośrodku Sportu i Rekreacji "Kolna" w Krakowie rozegrano 74. Mistrzostwa Polski Seniorów w slalomie kajakowym oraz 4. Mistrzostwa Polski w slalomie ekstremalnym. W regatach wystartowała czteroosobowa reprezentacja LKK Drzewica.

Trzydniowe zmagania przyniosły drzewiczanom jeden medal – drużynowy. Nasz zespół kanadyjkarzy C-1m x3 w składzie: Michał Franczak, Szymon Zawadzki, Maciej Bartos spisał się znakomicie, zdobywając srebro i tytuł wicemistrzów Polski. Tym samym poprawił wynik sprzed roku. W poprzednim sezonie drzewiccy kanadyjkarze wywalczyli drużynowy brąz.

W konkurencji indywidualnej C-1m najlepiej poszło Maćkowi Bartosowi, który w finale kanadyjek jedynek zajął piąte miejsce. Szósty był Michał Franczak, natomiast na ósmej pozycji został sklasyfikowany Szymon Zawadzki.

W K-1 kobiet wystartowała juniorka młodsza Karolina Bąkiewicz. Drzewicka kajakarka zajęła trzynaste miejsce w półfinale.

Jedynym reprezentantem LKK Drzewica w slalomie ekstremalnym był Maciej Bartos. Rywalizację w tej konkurencji zakończył na ćwierćfinale.

- Medalistom z Drzewicy – zarówno kanadyjkarzom, jak i Karolinie - składam serdecznie gratulacje, życząc kolejnych sukcesów na torach slalomowych – podsumował Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.