Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 lipca 2022
Imieniny: Anatola, Jacka i Mirosławy
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Kolejne dwa roczniki dzieci zakończyły naukę pływania

26.11.2020

Logo ministerstwa sportu i turystyki i umiem pływać      Herb Drzewicy

Gmina Drzewica zakończyła realizację kolejnej edycji Programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać”, zakładającego systematyczny, powszechny i bezpłatny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach nauki pływania. Zadanie było współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Gminy Drzewica.

Tegoroczna edycja Programu była realizowana w październiku i listopadzie, obejmując zasięgiem uczniów klas II i III szkół podstawowych z terenu Gminy Drzewica. Wszystkie dzieci miały zapewniony transport na basen, bilety wstępu, udział w zajęciach pod okiem wykwalifikowanego instruktora – trenera, a także opiekę wychowawców.

Z programu skorzystało łącznie 90 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Drzewica. Zajęcia na pływalni Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze odbywały się w wymiarze 20 godzin lekcyjnych systemem 2 razy w tygodniu  (po 2 godziny) w grupach liczących 15 osób.

Każdy z uczniów miał możliwość zrealizowania pełnego cyklu szkoleniowego. Program zajęć opracowany przez specjalistów z Polskiego Związku Pływackiego stanowił gwarancją efektywnej nauki pływania.