Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 10 sierpnia 2022
Imieniny: Bianki, Borysa i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Kolędowanie i opłatek mieszkańców Drzewicy

13.01.2020
W sobotę, 11 stycznia w Regionalnym Centrum Kultury odbył się koncert kolęd i pastorałek "Kolędujmy wszyscy wraz", połączony ze spotkaniem opłatkowym mieszkańców Drzewicy.

Rolę gospodarza wieczoru pełnił Burmistrz Janusz Reszelewski, który powitał licznie zebranych w sali widowiskowej RCK, podkreślając, że mieszkańcy miasta inaugurują piąty już cykl spotkań opłatkowo-noworocznych organizowanych na terenie całej Gminy Drzewica.  Jednocześnie życzył, by  uroczystość odbywająca się na progu Nowego Roku przebiegała w klimacie Świąt Bożego Narodzenia i duchu wspólnoty.

Na piękny koncert kolęd i pastorałek złożyły się występy zespołów wokalno – instrumentalnych oraz solistów z RCK, Młodzieżowej Orkiestry Dętej, chóru parafialnego, scholi parafialnej oraz zespołów ludowych  „Drzewiczanie” i „Mali Drzewiczanie”. Nie zabrakło również poezji. Każda z prezentacji kończyła się gromkimi brawami publiczności, a na finał wszyscy wykonawcy wspólnie z mieszkańcami zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Po noworocznych życzeniach, które złożyli Burmistrz Janusz Reszelewski oraz ks. Adrian Kwieciński z Parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy, zebrani połamali się opłatkiem i zostali zaproszeni na ostatni punkt spotkania – wspólny poczęstunek. Prawdziwą ucztę, podczas której królowały potrawy wigilijne, przygotowało Koło Gospodyń Miejskich „Drzewiczanki”.

***

Kolejne spotkania opłatkowo-noworoczne – w poszczególnych sołectwach Gminy Drzewica – odbędą się już po feriach zimowych, między 27 stycznia a 1 lutego.