Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 27 września 2023
Imieniny: Damiana, Mirabeli i Wincentego
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Kajakowy Weekend Dziecka

01.06.2021
Slalomowa rywalizacja na wodzie oraz konkurencje sprawnościowe na lądzie złożyły się na program "Kajakowego Weekendu Dziecka" zorganizowanego przez Ludowy Klub Kajakowy Drzewica. Impreza adresowana do najmłodszego pokolenia mieszkańców została dofinansowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Odbyła się w sobotę, 29 maja nad torem slalomowym w Drzewicy.

Na wszystkie dzieci zgłoszone przez rodziców i opiekunów do udziału w "Kajakowym Weekendzie Dziecka" czekało mnóstwo atrakcji. Wiele emocji i radości dostarczyła rywalizacja sportowa złożona z kilku konkurencji rozegranych w dwóch turach.

Zgodnie z regulaminem odbyły się zarówno konkurencje na wodzie: slalom między bramkami oraz slalom po "ósemce", jak i konkurencje na lądzie: bieg z kubeczkiem z wodą na wiośle, rzuty do kosza oraz ringo. O wynikach końcowych decydowały łączne rezultaty ze wszystkich konkurencji. Chętni mogli również przystąpić do kwizu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Dla wielu dzieciaczków był to pierwszy kontakt z kajakiem, jednak pod czujnym okiem ratowników i strażaków OSP Drzewica wszyscy czuli się bezpiecznie. Mogli też liczyć na ciepły posiłek oraz słodkie wypieki przygotowane przez niezawodnych rodziców zaangażowanych w życie klubu.

Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych medali, dyplomów i sportowych upominków, wręczonych podczas uroczystego zakończenia imprezy przez Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego oraz członków zarządu LKK Drzewica Adama Regułę i Krzysztofa Klimka.

Klasyfikacja końcowa

Dziewczęta 6-9 lat

1. Julia Podogrocka - 127,96 pkt

2. Zosia Komar - 164,07 pkt

3. Magdalena Abramczyk - 192,97 pkt

 

Dziewczęta 10-13

1. Paulina Pabiniak - 82,88 pkt

2. Kornelia Sieczak - 88,38 pkt

3. Ania Klimek - 89,05 pkt

 

Chłopcy 6-9 lat

1. Jan Milczarek- 138,46 pkt

2. Bartosz Prasek - 176,63 pkt

3. Antoni Kobalczyk - 186,96 pkt

 

Chłopcy 10-13 lat

1. Marcin Matysiak - 76,86 pkt

2. Krzysztof Pabiniak - 78,14 pkt

3. Tomasz Reguła - 94,3 pkt

 

Zadanie "Kajakowy Weekend Dziecka" zostało zrealizowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu "Sport wszystkich dzieci – wspieranie imprez sportowych dla dzieci i młodzieży" Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

LKK Drzewica składa podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i obsługę imprezy: rodzicom, członkom klubu, trenerom i sędziom Polskiego Związku Kajakowego. Jednocześnie informuje, że kolejną imprezą w ramach projektów PZKaj i MKDNiS będą „Kajakowe Mikołajki”, na które już teraz serdecznie zaprasza.