Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 maja 2021
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja i Małgorzaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Kajakowa integracja na Drzewiczce

24.08.2020
Drugą imprezą w ramach zadania publicznego „Drzewica – poczuj pasje do sportu”, finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2020 rok, był „Spływ kajakowy rzeką Drzewiczką”. W sobotę, 22 sierpnia miłośnicy kajakarstwa turystycznego przepłynęli prawie dziewięć kilometrów na odcinku Drzewica – Nieznamierowice.

Spływ został zorganizowany przez  Lokalną Grupę Działania „Nad Drzewiczką” w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Drzewicy oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Drzewicy. Miał na celu popularyzację kajakarstwa turystycznego wśród mieszkańców województwa łódzkiego, w szczególności powiatu opoczyńskiego, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji, integrację środowiska kajakowego, a także promocję Gminy Drzewica oraz ukazanie walorów rekreacyjnych  Drzewiczki.

Inicjatywa LGD spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem miłośników kajakarstwa turystycznego, gromadząc 50 osób. Około godz. 13.00 wszyscy zebrali się nad rzeką w okolicach starego młyna przy ulicy Słowackiego w Drzewicy, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie spływu.

Po odprawie i krótkiej rozgrzewce - przy zachowaniu wszelkich wymogów sanitarnych związanych z COVID-19 - uczestnicy spływu, wyposażeni w kamizelki asekuracyjne i wiosła, zeszli na wodę. Ruszyli w dół Drzewiczki, mając do pokonania ok. dziewięciu kilometrów nieuregulowanym odcinkiem rzeki do Nieznamierowic.

Przy upalnej a na końcowym odcinku burzowej pogodzie płynęło się znakomicie, ponieważ woda dawała schłodzenie. Malowniczą, a w niektórych miejscach dość wymagającą technicznie trasę (mielizny i zwalone drzewa) turyści przepłynęli bardzo sprawnie, docierając do Nieznamierowic po około trzech godzinach wiosłowania.

Do Drzewicy wrócili autokarem, by na kempingu przy domkach letniskowych na Skale wziąć udział w podsumowaniu spływu, ognisku integracyjnym i posiłku. Co ważne, podczas wspólnej integracji wszyscy otrzymali upominki w postaci sprzętu sportowo-turystycznego, wręczone przez Przewodniczącą Rady Miejskiej w Drzewicy Dorotę Wiktorowicz, członka Zarządu LGD „Nad Drzewiczką” Witolda Choteckiego  oraz Piotra Bajerowskiego z Urzędu Miejskiego w Drzewicy – autora projektu „Drzewica – poczuj pasje do sportu”.

A już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia kolejna impreza projektowa - zawody wakeboardowe na Zalewie w Drzewicy. Serdecznie zapraszamy na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Zdrojowej.