Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 3 grudnia 2020
Imieniny: Hilarego, Franciszki i Ksawery
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Kajak polo na Zalewie Drzewickim

14.09.2020
„Zawody w kajak polo” były ostatnim sportowym akcentem zadania publicznego „Drzewica – poczuj pasje do sportu”, finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2020 rok „Łódzkie na plus”. Zostały rozegrane w sobotę, 12 września na Zalewie w Drzewicy.

Impreza zorganizowana przez Lokalną Grupę Działania „Nad Drzewiczką” we współpracy z Urzędem Miejskim w Drzewicy oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Drzewicy miała na celu m.in. upowszechnianie kajak polo, propagowanie zdrowego trybu życia, integrację środowiska kajakowego a także promocję Gminy Drzewica i ukazanie walorów sportowo-rekreacyjnych Zalewu Drzewickiego.

Odbyła się na specjalistycznym boisku do kajak polo, usytuowanym przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zgromadziła trzy mieszane drużyny, które rozegrały towarzyski turniej systemem każdy z każdym. Mecze mogły się podobać kibicom zgromadzonym na brzegu jeziora - obfitowały w ciekawe akcje i gole.

Podczas uroczystego podsumowania turnieju wszystkie drużyny odebrały nagrody rzeczowe – wiosła i rzutki sportowe, a także gadżety promocyjne Gminy Drzewica. W dekoracji uczestniczyli Wiceprezes LGD „Nad Drzewiczką” Irena Kwiecień, szef OSiR w Drzewicy Przemysław Kmita oraz Piotr Bajerowski z Urzędu Miejskiego w Drzewicy – autor zadania publicznego „Drzewica – poczuj pasje do sportu”.

Zawodami kajak polo zakończyła się sportowa część projektu. Ostatnim wydarzeniem projektowym będzie natomiast koncert grupy „Happysad” w Regionalnym Centrum Kultury, zaplanowany na niedzielę, 20 września.