Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 9 sierpnia 2022
Imieniny: Klary, Romana i Rozyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Jubileusze małżeńskie w Gminie Drzewica

16.06.2021
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią kolejne pary z terenu Gminy Drzewica odebrały medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Uroczystość wręczenia zaszczytnych odznaczeń nadanych w ubiegłym roku przez Prezydenta RP odbyła się w środę, 16 czerwca. Przebiegała w trzech turach z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Bohaterami kameralnych spotkań w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Drzewicy były małżeństwa, które przeżyły ze sobą ponad pół wieku, w minionym roku świętujący m.in. Złote Gody:

* Danuta i Jan Szpocińscy z Drzewicy, obchodzący 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego,

* Józefa i Bogdan Piekarscy z Drzewicy, obchodzący 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego,

* Leokadia i Józef Witkowscy z Werówki, obchodzący 51. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego (parę reprezentowała pani Leokadia),

* Krystyna i Edward Sochańscy z Brzustowca, obchodzący 52. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego,

* Irena i Bogdan Skapczyńscy z Drzewicy, obchodzący 51. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego,

* Barbara i Stanisław Bartosowie z Radzic Dużych, obchodzący 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego,

* Leokadia Białek z Żardek, która wspólnie z mężem Stanisławem obchodziła 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Niestety, pan Stanisław zmarł. Panią Leokadię reprezentował syn.

Z Jubilatami spotkali się przedstawiciele gminnego samorządu: Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Drzewicy Jan Michalski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dorota Jedlińska.

Zebranych witał Burmistrz, który podkreślał, że Szanowni Jubilaci - mogący się pochwalić długoletnim, trwałym i harmonijnym związkiem małżeńskim - stanowią wzór dla młodych pokoleń. Swoją postawą życiową dają przykład dozgonnej miłości i ufności, wzajemnego szacunku oraz zrozumienia.

Jako że przykładny związek jest wspólną zasługą zarówno żony, jak i męża, małżonkowie dziękowali sobie wzajemnie za okazaną miłość, przywiązanie i opiekę. Przyrzekli uczynić wszystko, aby ich małżeństwa nadal były tak szczęśliwe.

Zaraz potem odebrali nadane przez Prezydenta RP medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie” oraz legitymacje, do których dołączono listy gratulacyjne, bukiety kwiatów i upominki. Nie zabrakło życzeń jeszcze wielu wspólnych lat w dobrym zdrowiu i pomyślności, a także sesji fotograficznej.

Wszystkim parom składamy gorące podziękowania za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tych jakże szczególnych jubileuszy. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy, życząc doczekania kolejnych pięknych rocznic małżeńskich.