Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 24 stycznia 2021
Imieniny: Felicji, Roberta i Sławy
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

IV Drzewicki Przegląd Twórczości Szkolnej

27.11.2019
W środę, 27 listopada w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbył się IV Drzewicki Przegląd Twórczości Szkolnej, zorganizowany przez Urząd Miejski oraz Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Drzewicy. Jako że tym razem przebiegał pod hasłem „Szkoła na wesoło” dostarczył wielkiej dawki humoru, dowcipu i uśmiechu.

Czwarta edycja festiwalu zgromadziła przedszkolaków oraz uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Drzewica, a także  - po raz pierwszy - młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy, której udział miał charakter gościnny. Młodym artystom towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych, rodzice, dziadkowie, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele i goście, w tym Dyrektor Radia Plus Radom, drzewiczanin ks. Jacek Wieczorek.

Galę w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej RCK prowadzili konferansjerzy Natalia Stachniak, Michał Starnawski i Kacper Król – uczniowie Szkoły Podstawowej  im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Powitanie należało do Dyrektor ZEAS Agnieszki Kopytowskiej, natomiast słowo wstępne do Burmistrza Janusza Reszelewskiego, który podkreślił, że inicjatywa pozwala wydobyć wielki potencjał artystyczny drzemiący w naszych uczniach i przedszkolakach. 

Zgodnie z hasłem przewodnim prezentacje artystyczne przebiegały pod znakiem humoru, łącząc w sobie taniec, śpiew, teatr, kabaret a nawet pantomimę. Na scenie wystąpiły kolejno:

  • Przedszkole Samorządowe w Drzewicy  - program przygotowały nauczycielki Marta Kózka i Ewa Papis
  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domasznie- program przygotowały nauczycielki Barbara Stolarczyk, Marzanna Rojek i Agnieszka Składowska
  • Szkoła Podstawowa w Idzikowicach - program przygotowały nauczycielki Dorota Matuszczak, Justyna Miązek i Teresa Prasek
  • Szkoła Podstawowa w Brzustowcu  - program przygotowały nauczycielki Joanna Skorupa i Agnieszka Mydłowska
  • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych - program przygotowały nauczycielki Barbara Kaszuba i Katarzyna Czarnecka
  • Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy – program przygotował zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

Każda z sześciu dowcipnych i różnorodnych tematycznie prezentacji spotkała się z gorącym przyjęciem ze strony widzów. Oczywiście nie zabrakło gratyfikacji finansowych. Po pokazach Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Drzewicy Dorotą Wiktorowicz wręczył przedstawicielom wszystkich gminnych placówek oświatowych Nagrody Burmistrza Drzewicy - czeki na 1.000 zł. W swoim wystąpieniu podziękował nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom za przygotowanie tak ciekawych przedstawień.

A już na zakończenie publiczność obejrzała gościnny występ uczniów Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy. Program został przygotowany przez nauczycielkę Karolinę Biazik.

Za pomoc w organizacji IV Drzewickiego Przeglądu Twórczości Szkolnej serdecznie dziękujemy Regionalnemu Centrum Kultury w Drzewicy.