Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Inauguracja trzeciego etapu rozbudowy PKP Intercity Remtrak w Idzikowicach

04.10.2019
Piątek, 4 października 2019 roku to kolejna niezwykle ważna data w historii PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. – Oddziału Idzikowice. Tego dnia odbyło się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej hali napraw taboru kolejowego. Ceremonia stanowiła oficjalną inaugurację trzeciego etapu rozbudowy i modernizacji zakładów w Idzikowicach. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, a oprawę artystyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Regionalnego Centrum  Kultury w Drzewicy.

Kolejny etap inwestycji w Oddziale Idzikowice obejmuje budowę dwóch hal naprawczych. W jednej będą wykonywane naprawy zestawów kołowych i wózków, w drugiej naprawy lokomotyw i wagonów. W ramach rozbudowy powstaną również dodatkowe budynki i pomieszczenia: budynek warsztatowo-socjalno-administracyjno-diagnostyczny, akumulatorownia, portiernia, magazyny na podzespoły, części, materiały, gazy techniczne, oleje i smary. Ponadto przebudowana oraz rozbudowana zostanie zewnętrzna i wewnętrzna infrastruktura techniczna wraz z istniejącym układem torowym.

Inwestycję o wartości 135 mln zł brutto wykona konsorcjum firm, w którym liderem jest Przedsiębiorstwo AGAT S.A., a partnerem Hochtief Polska S.A. Realizacja potrwa 19 miesięcy. Zakończenie prac planowane jest na kwiecień 2021 roku.

Zadanie ma na celu zwiększenie liczby wykonywanych napraw taboru kolejowego oraz dalsze podnoszenie jakości usług świadczonych w tym zakresie dla PKP Intercity S.A. Co ważne, przyniesie znaczy wzrost zatrudnienia. Docelowo pracę w Oddziale Idzikowice znajdzie od 400 do 450 nowych pracowników, co da łącznie ponad 800 miejsc pracy.

Oficjalna inauguracja trzeciego etapu rozbudowy Oddziału Idzikowice odbyła się w piątek, 4 października. Stanowiła wielkie wydarzenie nie tylko dla PKP Intercity Remtrak i Grupy Kapitałowej PKP Intercity, ale także dla całego regionu, w tym Gminy Drzewica. Zgromadziła bardzo liczną grupę gości na czele z Posłem Robertem Telusem i Prezesem Zarządu PKP Intercity Markiem Chraniukiem.

Samorząd Gminy Drzewica reprezentował Burmistrz Janusz Reszelewski, który wręczając Prezesowi PKP Intercity Remtrak Zbigniewowi Ciemnemu list gratulacyjny pogratulował skutecznego działania i życzył realizacji ambitnych planów. Jednocześnie podziękował za owocną współpracę z Gminą Drzewica. Wyraził przy tym nadzieję, że po zakończeniu rozbudowy kolejna grupa mieszkańców Gminy Drzewica znajdzie zatrudnienie w Oddziale Idzikowice. Podpisał również Akt Erekcyjny oraz dokonał symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej hali napraw.

Dodajmy, że oprawę artystyczną uroczystości zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy pod batutą Kapelmistrz Katarzyny Widorowskiej, natomiast wśród uczestników spotkania byli uczniowie Technikum Transportu Kolejowego z Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Drzewicy.