Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drzewicy

20.10.2023
19 października br. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drzewicy. W sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury pojawili się przede wszystkim zeszłoroczni słuchacze-studenci, którzy odśpiewali „Gaudeamus” a także nowi, którzy odebrali legitymacje studenckie. Nie zabrakło również zaproszonych gości.

Drzewicki samorząd reprezentowali Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Sekretarz Miasta Andrzej Krzyżanowski. Na uroczystości pojawili się także przedstawiciele zarządów zaprzyjaźnionych uniwersytetów. Listę gości uzupełnili przedstawiciele instytucji, organizacji oraz stowarzyszeń działających na terenie Gminy Drzewica.

Na wstępie wszystkich przybyłych powitała Prezes Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drzewicy Irena Kwiecień. Zgodnie z tradycją inauguracja roku akademickiego UTW w Drzewicy została zapoczątkowana hymnem studentów "Gaudeamus igitur".

W pierwszej części spotkania jednym z głównych punktów programu był wykład inauguracyjny w tematyce aktywności ruchowej, zdrowego stylu życia i zrównoważonego transportu poprzez korzystanie z roweru. Prelekcje poprowadził Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 154 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego w Warszawie Sylwester Kolibabski, twórca autorskiego projektu „Rower daje moc”. Ciekawy wykład zakończyło wyzwanie dla ochotników, polegające na przejechaniu krótkiego dystansu mini rowerkiem na scenie. Ponadto słuchacze mieli okazję m.in. zapoznać się z podsumowaniem działalności UTW w roku minionym. Nie zabrakło także przemówień oraz okolicznościowych życzeń od zaproszonych gości.

Następnie przyszedł czas na główny punkt programu czyli ceremonię wręczenia legitymacji studenckich nowo wstępującym członkom Uniwersytetu. Kolejną grupę studentów 50+ oficjalnie powitali samorządowcy wraz z członkiniami Zarządu UTW.

Oczywiście nie zabrakło części artystycznej. Na deskach sceny w sali widowiskowej RCK w Drzewicy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Drzewiczanie”. Z kolei Anna Reszelewska zaprezentowała próbkę poetyckich umiejętności recytując specjalnie na tę okazję przygotowany wiersz.  

Mniej oficjalna część spotkania miała miejsce w sali stowarzyszeń, gdzie na wszystkich czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez panie z KGW w Trzebinie. Ostatnim punktem bardzo udanej uroczystości była wspólna zabawa z grupą muzyczną „Marex”.

Przypomnijmy. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Drzewicy mieści się w Regionalnym Centrum Kultury, ul. Stawowa 27A. Zarząd pełni dyżury w każdy czwartek w godz. 10:00-12:00 w pokoju nr 30 na parterze.

Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych!

Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.