Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drzewicy

22.10.2021
21 października br. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drzewicy. Na sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury pojawili się przede wszystkim zeszłoroczni słuchacze-studenci, którzy odśpiewali „Gaudeamus” a także nowi, którzy odebrali legitymacje studenckie. Nie zabrakło również zaproszonych gości.

Drzewicki samorząd reprezentowali Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski. Na uroczystości pojawili się także przedstawiciele zarządów zaprzyjaźnionych uniwersytetów. Listę gości uzupełnili przedstawiciele instytucji, organizacji oraz stowarzyszeń działających na terenie Gminy Drzewica. Wszystkich przybyłych uroczyście powitała prezes zarządu uniwersytetu, Pani Irena Kwiecień. W pierwszej części spotkania jednym z głównych punktów był wykład inauguracyjny w tematyce aktywności ruchowej w profilaktyce chorób wieku starszego, poprowadzony przez Panią Annę Kramer, dyrektor do spraw medycznych w centrum rehabilitacyjnym Reha-Complex. Ponadto słuchacze mieli okazję m.in. zapoznać się z podsumowaniem działalności UTW w roku minionym oraz usłyszeć o planach związanych z funkcjonowaniem stowarzyszenia w nadchodzącym roku akademickim 2021/2022.

Druga, mniej oficjalna część spotkania odbyła się na sali konferencyjnej stowarzyszeń, gdzie poza poczęstunkiem na przybyłych czekała ciesząca się sporą popularnością prezentacja multimedialnego sprzętu rehabilitacyjnego. Drzewiccy seniorzy mieli okazję wypróbować działanie najnowocześniejszej aparatury, której zadaniem jest rehabilitacja osób z dysfunkcjami ruchowymi przy zminimalizowanym ryzyku wystąpienia kontuzji. Dzięki interaktywnym cechom urządzeń seniorzy mogli spróbować kilkunastu programów angażujących wiele partii mięśniowych. Jak udowodnili aktywni seniorzy z Drzewicy sprzęt pełni funkcję nie tylko urządzenia do rehabilitacji, ale także świetnie sprawdza się podczas treningu ruchowego. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa z zespołem muzycznym

Przypomnijmy. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Drzewicy mieści się w Regionalnym Centrum Kultury, ul. Stawowa 27A. Zarząd pełni dyżury w każdy czwartek w godz. 10:00-12:00 w pokoju nr 30 na parterze.

Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych!