Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 7 grudnia 2022
Imieniny: Agaty, Dalii i Sobiesława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

I Zlot Strażacki Powiatu Opoczyńskiego

26.07.2022

        

W niedzielę, 24 lipca w Prymusowej Woli odbył się I Powiatowy Zlot Strażacki, którego organizatorami byli Powiat Opoczyński, Gmina Sławno oraz KSRG OSP Prymusowa Wola. Było mnóstwo ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wśród obecnych na zlocie znalazły się także jednostki z terenu Gminy Drzewica – OSP Drzewica, OSP Radzice i OSP Zakościele. Drzewicki samorząd reprezentowali Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski oraz Komendant Gminny Związku OSP RP Marian Kalużny.

         Na I Powiatowy Zlot Strażacki  do Prymusowej Woli przyjechało aż 46 wozów strażackich oraz dwa strażackie zaprzęgi konne. Wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli Gminy Drzewica. Stoiska, na których oprócz nowoczesnego sprzętu strażackiego, można było zobaczyć także zabytkowe strażackie hełmy czy czapki a także zapoznać się z kronikami działalności OSP, przygotowały jednostki z Drzewicy, Radzic Dużych i Zakościela. Impreza rozpoczęła się od parady wozów strażackich. Po pokonaniu 6 kilometrowej trasy i przyjeździe na plac przy OSP Prymusowa Wola, nastąpiło uroczyste otwarcie I Powiatowego Zlotu Strażackiego. Następnie, po okolicznościowych przemówieniach organizatorów i zaproszonych gości, miało miejsce wręczenie nagród oraz pamiątek dla strażaków. Specjalne wyróżnienie za wkład włożony w rozwój jednostki i opiekę nad sprzętem strażackim otrzymał Naczelnik OSP Drzewica druh Ryszard Sobkiewicz. Na zakończenie odbyła się część edukacyjno-artystyczno-rekreacyjna.

         Przybyli na piknik mieli możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji takich jak wspinaczka w górę po ustawianych przez samego siebie skrzynkach, czy też możliwość nurkowania z pełnym wyposażeniem płetwonurka. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Swoje stoiska ze sprzętem strażackim prezentowały gminy z powiatu opoczyńskiego. Stoiska i atrakcje podczas Zlotu przygotowały również inne organizacje pozarządowe. 

         Patronatem wydarzenie objęli: Poseł na Sejm RP Robert Telus, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Łódzki Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi nadbryg. Grzegorz Janowski.