Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 16 września 2021
Imieniny: Jagienki, Kamili i Korneliusza
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

I Gminny Konkurs Informatyczny

16.09.2015

Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy Krzysztof Kowalski zapraszają uczniów szkół podstawowych z klas 4-6 do udziału w I Gminnym Konkursie Informatycznym. Formuła konkursu przewiduje przeprowadzenie 2 etapóweliminacji szkolnych oraz finału międzyszkolnego, który odbędzie się w siedzibie RCK.

Konkurs polegać będzie na rozwiązywaniu problemów informatycznych z zakresu podstawy programowej i ponadprogramowej, a jego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie informatyzacji oraz stworzenie uczniom możliwości współzawodnictwa oraz sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności.

Organizatorzy zapewniają, że pytania i zadania na kolejnych etapach będą różnicowane pod względem stopnia trudności.

Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 20 uczniów do testu teoretycznego, natomiast do zadania praktycznego liczbę odpowiadającą liczbie komputerów w danej szkole. Zgłoszenia udziału dokonuje nauczyciel prowadzący zajęcia informatyczne i komputerowe w szkołach wysyłając e-mail na adres: rck@rck.drzewica.pl do dnia 9 listopada 2015 r. w temacie wpisując „I Gminny Konkurs Informatyczny – miejscowość, w której znajduje się szkoła”.

Przeprowadzenie konkursu planowane jest w okresie 16 – 23 listopada 2015 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Szczegóły znajdują się w załączeniu. 

Załącznik: