Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Hodowcy gołębi pocztowych podsumowali sezon 2019

21.10.2019
W sobotę, 19 października drzewicka Sekcja Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podsumowała sezon 2019. Uroczyste spotkanie odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Jelni. Władze Gminy Drzewica reprezentował Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski.

Zrzeszająca około 30 hodowców gołębi pocztowych Sekcja Drzewica należy do czołowych w przysuskim Oddziale PZHGP, a jej reprezentanci zajmują wysokie miejsca również na szczeblu Okręgu Kielce. Bieżący rok przyniósł naszym hodowcom kolejne sukcesy, czego dowodem uroczystość podsumowania sezonu lotowego 2019.

Spotkanie zorganizowane w Świetlicy Wiejskiej w Jelni miało na celu prezentację wyników i nagrodzenie wyróżniających się hodowców. Puchary i dyplomy w kilkunastu kategoriach, obejmujących loty gołębi młodych i dorosłych, wręczyli Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski oraz Prezes Sekcji Drzewica Zbigniew Pawul.

Spośród członków Sekcji najlepsze wyniki osiągnęli, a co za tym idzie najwięcej pucharów odebrali: Zbigniew Pawul, Adam Marasek i Jan Kucharczyk. Z kolei puchary Burmistrza Drzewicy w jednej z konkurencji lotowych gołębi młodych otrzymali: Dariusz Zaraś (1. miejsce), Marian Urbańczyk (2. miejsce) i Piotr Głusiński (3. miejsce).

Uroczystość stanowiła również okazję do podziękowania Burmistrzowi Januszowi Reszelewskiemu za wieloletnią współpracę i wspieranie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Z rąk Prezesa Sekcji Drzewica pamiątkową statuetkę w imieniu Burmistrza odebrał Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski.