Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 7 lipca 2022
Imieniny: Estery, Kiry i Rudolfa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Grad goli na drzewickim stadionie

20.06.2022
W piątek, 17 czerwca 2022 roku na Stadionie Miejskim w Drzewicy rozegrano doroczny mecz piłki nożnej Samorządowcy kontra Przedsiębiorcy. Kibice obejrzeli aż jedenaście goli, w tym wiele naprawdę pięknych. Oklaskiwali także znakomite zagrania mistrzyni Polski w piłce nożnej kobiet, drzewiczanki Dominiki Gąsieniec, która wystąpiła w zwycięskim zespole Samorządowców.

Spotkanie rozgrywane w późne piątkowe popołudnie zostało poprzedzone miłą uroczystością z Dominiką Gąsieniec w roli głównej. Za wywalczenie pierwszego miejsca w Ekstralidze Kobiet w sezonie 2021/2022 zawodniczka TME UKS SMS Łódź odebrała gratulacje i okolicznościowy puchar z rąk Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego. Burmistrz życzył Dominice awansu do Ligi Mistrzyń UEFA, dziękując za promowanie rodzinnej miejscowości.

Dominika wystąpiła gościnnie w drużynie Samorządowców i należała do jej najjaśniejszych punktów. Otworzyła wynik meczu, strzelając gola na 1:0, a później wielokrotnie pokazywała świetne wyszkolenie techniczne. Do jej wysokiego poziomu gry dostroili się piłkarze obu drużyn, dlatego kibice obejrzeli ciekawe, emocjonujące widowisko, obfitujące w piękne gole.

Pierwsza połowa należała do Samorządowców, którzy na przerwę schodzili z prowadzeniem 3:1. Po zmianie stron jeszcze podwyższyli na 4:1, ale wtedy do głosu doszli Przedsiębiorcy. Dokonując taktycznych i osobowych roszad doprowadzili do wyrównania 4:4. Kiedy wydawało się, że postawią kropkę nad „i”, Samorządowcy złapali drugi oddech i po dwóch kolejnych golach wyszli na prowadzenie 6:4. Piąte trafienie Przedsiębiorców na niewiele się zdało. Samorządowcy „dowieźli” jednobramkową przewagę do ostatniego gwizdka sędziego Szymona Zieleniaka, rewanżując się Przedsiębiorcom za porażkę sprzed roku. Na zakończenie otrzymali puchar za zwycięstwo, który z rąk Burmistrza Drzewicy odebrała Dominika Gąsieniec.

MECZ TOWARZYSKI

Samorządowcy – Przedsiębiorcy 6:5 (3:1)

Gole dla Samorządowców: Dominka Gąsieniec, Witold Gapys, Michał Kiljanek, Lech Nowak (2), Karol Siedlecki.

Gole dla Przedsiębiorców: Jarosław Miązek (2), Michał Wojtarek (2), Tomasz Wiktorowicz.


Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.